LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Ievainotais jātnieks

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Ievainotais jātnieks — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Ievainotais jātnieks — Latvija 100

Datums:24.10.2017 — 31.12.2018

Filma par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kuram 2018. gadā atzīmējam 130. jubileju. 

Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienu. Savu vīziju par Latvijas valsti tēlnieks iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi un tēlniecību redz lielās, spēcīgās līnijās, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Filma izseko Brīvības pieminekļa celtniecībai un tēlnieka dzīves notikumiem laikā, kad dzimst Latvijas valsts, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar  tā brīža ideāliem un izcilām kultūras un mākslas personībām.

Dokumentālā filma, 95 min, pirmizrāde: 2017. gada 24. oktobris                         

režisore, scenārija autore: Ilona Brūvere
operatore: Elīna Bandēna
mākslinieks: Artis Rutks
vide un kostīmi: Ilona Brūvere
grima māksliniece: Baiba Grīna
skaņu režisors: Anrijs Krenbergs
komponists: Ēriks Ešenvalds
grims: Baiba Grīna
montāžas režisore: Ilona Brūvere
lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks u.c.
producente: Ilona Brūvere
studija: Kinolats

ILONA BRŪVERE

Režisore ar īpašu rokrakstu – inscenētā un teatralizētā dokumentālisma stilu, kas viņas filmas tuvina spēlfilmām. Mācījusies Tautas kinoaktieru studijā, pēc vidusskolas strādājusi Rīgas kinostudijā par režisora un montāžas asistenti, studējusi žurnālistiku Latvijas Universitātē, bet 1979. gadā pārcēlusies uz Vācijas Federatīvo republiku. Tur strādājusi kā režisore, scenāriste un producente Hamburgas kino un TV režisoru apvienībā Hamburger Filmbüro (1980-1990), uzņēmusi vairākas autorfilmas, ir Vācijā pieprasīta montāžas režisore. 1991. gadā Brūvere atgriežas Latvijā, veido gleznieciski spilgtas portretfilmas par izcilām kultūras personībām, dokumentālas spēlfilmas, kultūras raidījumus TV, strādājusi kā redaktore un kultūras žurnāliste preses izdevumos, apkopojusi savus darbus kultūras publicistikas grāmatā (2007). Ilona Brūvere ir vērienīgu, kinematogrāfiski krāšņu brīvdabas šovu autore un kultūras portāla www.kants.lv redaktore.

Studija KINOLATS

Dibināta 1997. gadā, turpinot režisores Ilonas Brūveres Vācijā iesākto kinodarbību radošajā dokumentālistikā un dokumentālās spēles žanrā. Studija cieši sadarbojas ar Latvijas Televīziju, veidojot portretraidījumu ciklus, kultūras raidījumus un TV filmas, tāpat Kinolats producē vērienīgas pilsētas svētku ceremonijas, piedaloties gan Rīga 800 jubilejas svinībās, gan programmā Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. Studijā Kinolats producētās filmas saņēmušas apbalvojumus gan Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps, gan televīzijas darbu un pasākumu producēšanas konkurencē.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/ievainotais-jatnieks-6

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu