LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi — Latvija 100

Vieta: Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi — Latvija 100

Datums:18.10.2018 — 31.12.2018

Vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem, runājošu suņu baru un priekšpilsētas glābšanu.

Jēkabam, zēnam no Rīgas centra, vasara būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē, Maskačkā. Tas ir briesmīgi! Māsīca Mimmi ir diezgan neciešama, un onkulim, bijušajam jūrniekam Ērglim, vienkārši nav laika. Tomēr izrādās, ka Maskačka ir pavisam neparasta vieta - te dzīvo runājoši suņi! Un Mimmi atklāj, ka negantais uzņēmējs Imants Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskās augstceltnēs. Tas nedrīkst notikt! Vai bērniem izdosies sadraudzēties un kopā ar runājošajiem suņiem izglābt Maskačku?

Animācijas filma visai ģimenei, 70 min, pirmizrāde: 2018. gada 18. oktobris

režisors: Edmunds Jansons
scenārija autore: Līga Gaisa, pēc Luīzes Pastores grāmatas Maskačkas stāsts motīviem
māksliniece: Elīna Brasliņa
animators: Mārtiņš Dūmiņš
skaņu režisors: Ģirts Bišs
komponists: Kšištofs Aleksandrs Jančaks
producente: Sabīne Andersone
studija: Atom Art
kopproducents: Jakub Karwowski
kopproducējošā studija: Letko (Polija)

EDMUNDS JANSONS

Animācijas režisors un mākslinieks, darbojies arī kā animators, scenārists, operators, montāžas režisors un datorgrafiķis, Latvijā saņēmis atzinību arī kā bērnu grāmatu ilustrators. Ieguvis bakalaura grādu TV režijā (2001), studējis animāciju Maskavas kinoinstitūtā (diplomdarbs 2003), Igaunijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu animācijas režijā (2012). Kopš 2014. gada pasniedz animācijas režiju Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Deviņdesmitajos gados strādājis tradīcijām bagātajā zīmētās animācijas studijā Dauka, animācijas režijā debitējis 1995. gadā. 2001. gadā dibinājis studiju Atom Art.

Ar dokumentālā materiālā balstītu animācijas filmu Čiža acīm (2007) izpelnījies nacionāla mēroga balvas un pasaules festivālu interesi. Animācijas pasaules augstākajā sabiedrībā iekļuvis, uzņemot īsfilmas Kora turneja (2012, vairāk nekā 90 starptautisku festivālu konkursos), Starptautiskā Tēva diena (2013, vairāk nekā 60 konkursos), Roņu sala (2015, pasaulē nozīmīgākā animācijas festivāla Anesī (Francija) konkursa skatē).

Studija ATOM ART

Plaukstoša animācijas studija, kas dibināta 2001. gadā; pēdējo gadu laikā vairāk nekā desmit studijas Atom Art īsfilmas veiksmīgi ceļo pa pasaules kinofestivāliem un iegūst balvas. Paralēli animācijas darbiem reklāmā, titru dizainā un dažādu filmu animācijas sekvenču veidošanā studija Atom Art visnopietnāk attīsta divus darbības virzienus – pirmsskolas vecuma bērniem domātus sirsnīgus un izzinošus īsformāta stāstus (TV seriāls par Lupatiņiem) un spilgtu autoranimāciju pasaules klases līmenī.

nkc.gov.lv/iepazisti-filmas/jekabs-mimmi-un-runajosie-suni/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu