LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi — Latvija 100

Datums:01.02.2019 — 31.08.2019

Vasaras piedzīvojumu stāsts par diviem bērniem, runājošu suņu baru un priekšpilsētas glābšanu.

Jēkabs dzīvo Rīgas centrā, viņam patīk sapņot un viņš tic, ka sapņi piepildās. Pēkšņi tētis paziņo, ka Jēkabam vesela nedēļa būs jāpavada pie radiem pilsētas nomalē. Maskačkas svešādā vide, pašpārliecinātā māsīca Mimmi, tēvocis – pirāts un suns, kas miedz ar aci, ir tikai sākums neparastiem piedzīvojumiem. Izrādās, uzņēmējs Rausis plāno pārvērst romantisko priekšpilsētu bezpersoniskos debesskrāpjos. Bērni un suņi ir gatavi to glābt. Vai izdosies?

Animācijas filma visai ģimenei, 70 min, pirmizrāde: 2019. gada 30. janvāris

Režisors: Edmunds Jansons
Scenārija autori: Līga Gaisa, Edmunds Jansons
Māksliniece: Elīna Brasliņa
Animators: Mārtiņš Dūmiņš
Skaņu režisors: Ģirts Bišs
Komponists: Kšištofs Aleksandrs Jančaks (Polija)

“Maskačkas himnas” autors: Edgars Šubrovskis
Producente: Sabīne Andersone
Studija: “Atom Art”
Kopproducenti: “Letko” (Polija)
Lomās: Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Eduards Olekts, Baiba Broka, Eduards Zilberts,  Māra Liniņa u.c.

Filma top Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros sadarbībā ar Polijas animācijas studiju “Letko” un ir saņēmusi  Nacionālā kino centra, Polijas filmu institūta un “Radošā Eiropa” programmas MEDIA finansējumu.

Par režisoru Edmundu Jansonu

Animācijas režisors un mākslinieks, darbojies arī kā animators, scenārists, operators un montāžas režisors, Latvijā saņēmis atzinību arī kā bērnu grāmatu ilustrators. Ieguvis bakalaura grādu TV režijā (2001), studējis animāciju Maskavas kino institūtā (diplomdarbs 2003), Igaunijas Mākslas akadēmijā ieguvis maģistra grādu animācijas režijā (2012). Kopš 2014. gada pasniedz animācijas režiju Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Deviņdesmitajos gados strādājis tradīcijām bagātajā animācijas studijā “Dauka”, animācijas režijā debitējis 1995. gadā. 2001. gadā dibinājis studiju “Atom Art”.

Ar dokumentālā materiālā balstītu animācijas filmu Čiža acīm (2007) izpelnījies nacionāla mēroga balvas un pasaules festivālu interesi. Animācijas pasaules augstākajā sabiedrībā iekļuvis, uzņemot īsfilmas “Kora turneja” (2012, vairāk nekā 100 starptautisku festivālu konkursi), “Starptautiskā Tēva diena” (2013, vairāk nekā 60 konkursi), “Roņu sala” (2015, pasaulē nozīmīgākā animācijas festivāla Anesī (Francija) konkursa skatē). Jaunākā Edmunda Jansona režisētā animācijas filma “Bize un Neguļa (2017) ieguvusi trīs Lielos Kristapus un galvenās balvas nozīmīgos starptautiskos animācijas filmu festivālos. Filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ir režisora pirmā pilnmetrāžas animācijas filma.

Par studiju “Atom Art”

Viena no vadošajām animācijas studijām Latvijā, kuras veidotās filmas izrādītas un saņēmušas balvas daudzos starptautiski nozīmīgos kinofestivālos visā pasaulē. Bērni Latvijā un citur pasaulē ir iemīļojuši “Atom Art” veidoto seriālu “Lupatiņi” un Ziemassvētku animācijas filmu “Bize un Neguļa”, kas izrādīta televīzijā ne tikai Latvijā, bet arī Francijā, Kanādā, Zviedrijā, Somijā, Islandē, Igaunijā u.c. valstīs. Studija attīsta divus darbības virzienus – bērniem domātas sirsnīgas, izzinošas animācijas filmas un spilgtu autoranimāciju pasaules klases līmenī. “Atom Art” paplašina Latvijas animācijas daudzveidību, strādājot dažādās tehnikās – sākot no klasiskās 2D animācijas līdz filmām smilšu animācijā, ar ogli uz papīra, aplikācijas animācijā, leļļu animācijā u.c.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/jekabs-mimmi-un-runajosie-suni-7

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu