LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Mērijas ceļojums

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Mērijas ceļojums — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Mērijas ceļojums — Latvija 100

Datums:02.05.2018 — 31.12.2018

Stāsts par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kas Otrā pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju.  

Otrā pasaules kara beigās vācu armija atkāpjoties ņēma līdzi arī 700 kastes ar Latvijas muzeju kolekciju vērtībām. Ja nebūtu bijis jaunas sievietes, vārdā Mērija Grīnberga, daudzas Latvijas muzeju zāles šobrīd būtu tukšas –  viņa kā brīvprātīgā 1944. gadā devās līdzi ešelonam ar Latvijas mākslas vērtībām un kopā ar tām atgriezās Rīgā. Vācu okupācijas spēki dārgumus centās izvest, padomju okupācijas spēki atveda atpakaļ, bet Mērija savu pienākumu izpildīja līdz galam. Pateicības vietā par paveikto Mērija tiek atlaista no darba muzejā, strādā rūpnīcā, un viņas turpmāko dzīvi pavada nerimstošas aizdomas.

Filma, kas veidota pēc Mērijas mātes rakstītajām dienasgrāmatām, atklāj gan Mērijas Grīnbergas neparasto likteni, gan mūsu valsts vēstures pagriezienus 

Dokumentālā filma, 80 min, pirmizrāde: 2018. gada 2. maijs

režisore un scenārija autore: Kristīne Želve
operators: Andrejs Rudzāts
māksliniece: Ieva Stūre
grima māksliniece: Vivita Jansone
skaņu režisors: Aleksandrs Vaicahovskis
komponists: Juris Vaivods
montāžas režisore: Gunta Ikere
lomās: Daiga Kažociņa, Marīna Janaus
producente: Elvita Ruka
studija: Vivat!

KRISTĪNE ŽELVE

Kinorežisore, TV raidījumu vadītāja, rakstniece un publiciste, studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Teātra fakultātē, 1996. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas pirmo kinorežijas kursu, kuru vadīja izcilais dokumentālists Ansis Epners. 90. gadu sākumā piedalījusies vairākos videomākslas festivālos, strādājusi kinoforumā Arsenāls, žurnālā Kino Raksti un kultūras laikrakstā Forums, 10 gadus nacionālajā televīzijā vadījusi raidījumu 100g kultūras, sarakstījusi atzinīgi novērtētu stāstu krājumu Meitene, kas nogrieza man matus (2011). Uzņēmusi vairākas dokumentālas un spēles īsfilmas, 2012. gadā pabeigusi dokumentālo filmu Fedja par Latvijā dzimušo somu kinorežisoru Teuvo Tulio, sastādījusi arī viņam veltītu rakstu krājumu Fedja. Teodors. Tulio (2013).

Studija VIVAT!

Jauna un uz attīstību orientēta studija, kas aktīvu darbību uzsāk 2016. gadā, bet balstās studijas dibinātājas, producentes un scenāristes Elvitas Rukas 15 gadus garajā pieredzē, producējot gandrīz 20 dokumentālās filmas; Elvita Ruka ir arī septiņu grāmatu un neskaitāmu publikāciju autore. Kompānija Vivat! apvieno spilgtus un talantīgus cilvēkus vitālu, dzīvi apliecinošu un domāt rosinošu mākslas darbu radīšanai, par mākslas galveno spēku uzskatot cilvēcisko faktoru un spēju radīt līdzpārdzīvojumu. Vivat! komandu vieno atvērtība pasaulei un ticība, ka filmas un grāmatas spēj mainīt pasauli uz labu.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/merijas-celojums-11

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu