LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Paradīze '89

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Paradīze '89 — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Paradīze '89 — Latvija 100

Datums:22.02.2018 — 31.12.2018

Piedzīvojumu filma visu laiku bērniem.

Ir 1989. gada augusts. Divas māsas, deviņus un septiņus gadus vecās Paula un Laura, saukta Laurēns, vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām. Māsīcu mātes Ievas nav mājās, un meitenes izbauda “brīvību”, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām; māsīca Maija uzņemas meiteņu sadzīves vadīšanu. Paulai pēc telefona sarunas ar māti rodas sajūta, ka viņas vecāki šķiras. Paula ir apjukusi, spriedzi kāpina televīzijas ziņas par asiņainiem notikumiem. Mijoties bailēm par tuvojošos karu un nespējai emocionāli tikt galā ar pieaugušo dzīvi, meiteņu attiecības kļūst saspīlētas.

Domājot, ka situācija izvērtīsies par labu visiem, ja Latvija atgūs brīvību, Paula nolemj rīkoties un dodas uz Baltijas ceļu. Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī, likteņa varā atstātās meitenes gatavojas karam. Mājās pārrodas Ieva. 

Spēlfilma, 86 min, pirmizrāde: 2018. gada 22. februāris

režisore un scenārija autore: Madara Dišlere
operators: Gints Bērziņš
mākslinieks: Aivars Žukovskis
kostīmu māksliniece: Līga Krāsone
grima māksliniece: Maija Gundare
skaņu režisors: Ernests Ansons
montāžas režisore: Heike Parplies
lomās: Magda Lote Auziņa (Paula), Marta Ģertrūde Auzāne (Maija), Līva Ločmele (Laurēns), Evelīna Ozola (Linda), Guna Zariņa, Inga Apine, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ivars Krasts u.c.
producentes: Aija Bērziņa, Alise Ģelze
studija: Tasse Film, Latvija
kopproducējošā studija: Bastei Media, Vācija

MADARA DIŠLERE

Viena no jaunākajiem režisoriem Simtgades filmu programmā, bet ar kino saistīta jau kopš bērnības – piecu gadu vecumā tēlojusi Emīla māsiņas Idas lomu Vara Braslas spēlfilmā Emīla nedarbi (1985). Mācījusies Rīgas 3. vidusskolā (1986-1998), Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvusi bakalaura grādu filmu režijā (2012). Kopš 2004. gada strādājusi dažādu filmu uzņemšanā vairākās profesijās, pamatā par režisora asistenti un otro režisori, kopā vairāk nekā 10 pilnmetrāžas spēlfilmās. Kopš 2008. gada režisējusi desmit īsfilmas, vairākas no tām izpelnījušās atzinību Latvijā un ārvalstīs. Paradīze ’89 ir Madaras Dišleres debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā.

Studija TASSE FILM

Studiju Tasse Film, kas fokusējas uz atbalstu jauniem talantiem, 2011. gada februārī dibinājušas divas enerģiskas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze, kuras iepriekš strādājušas citās studijās, producējot veiksmīgas un pasaulē apbalvotas spēlfilmas un dokumentālās filmas, iegūstot arī pieredzi starptautisku reklāmas projektu ražošanā. 2016. gada februārī pirmizrādi piedzīvoja pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, kas tapusi studijā Tasse Film, - Renāra Vimbas debija Es esmu šeit, kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja Berlināles konkursā Generation 14plus un tūlīt arī saņēma galveno balvu – Kristāla lāci. Ražošanā ir vēl divas pilnmetrāžas spēlfilmas (viena no tām – kopražojums ar Grieķiju un Franciju), Paradīze ’89 ir ceturtā pilnmetrāžas spēlfilma studijā Tasse Film.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/paradize89-12

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu