LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Turpinājums

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Turpinājums — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI. Turpinājums — Latvija 100

Datums:22.03.2018 — 31.12.2018

Skatījums uz dzīvi Latvijā piecu pirmklasnieku acīm aizsāk projektu, kas gadu garumā turpinās vērtēt sabiedriskos un politiskos procesus mūsu valstī šo varoņu redzējumā.

Šodienas Latvijā dzimst un aug bērni, kuri piedzīvos un veidos Latvijas nākotni. Kādas prasmes, vērtības un cerības viņos ieliek pagātnes mantojums un tagadnes realitāte?

Dokumentālā filma Turpinājums ir veidota divu gadu garumā, sekojot pieciem bērniem, kuri 2015. gadā uzsāka skolas gaitas dažādās Latvijas vietās.

Kāds, kuram ir stipras ģimenes saknes Latvijas laukos un vecāki vēlas, lai bērns izaug par īstu zemnieku; kāds, kurš dzīvo pie vecmāmiņas, kamēr mamma strādā Anglijā, un kāds cittautietis, kura vecvecāki nonāca Latvijā pēc Otrā pasaules kara, bet mazdēls vēlas kļūt par biznesmeni... Dokumentālā filma Turpinājums iezīmē, kā veidojas bērnu dzīves ar tik dažādiem starta punktiem, un fiksē, kā tās turpmāk mijiedarbojas ar valstiskiem un sabiedriskiem procesiem.

Dokumentālā filma, 90 min, pirmizrāde: 2018. gada 22. marts

režisors: Ivars Seleckis
scenārija autore: Dace Dzenovska
dramaturģe: Krista Burāne
operators: Valdis Celmiņš
komponists: Kārlis Auzāns
montāžas režisore: Andra Doršs
producenti: Antra Gaile, Gints Grūbe
studija: Mistrus Media

IVARS SELECKIS

Viens no Latvijas dokumentālā kino klasiķiem, leģendārās Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas pamatlicējiem. Ieguvis pārtikas tehnologa izglītību, taču jau 1958. gadā sācis strādāt Rīgas kinostudijā par operatora asistentu un 1966. gadā ieguvis kinooperatora izglītību Maskavas kinoinstitūtā, bet 1968. gadā debitējis kā dokumentālā kino režisors. Liela daļa no Ivara Selecka veidotajām filmām pieskaitāma Latvijas kinovēstures zelta fondam, viņa filma Šķērsiela (1988) saņēmusi trīs prestižākās dokumentālā kino balvas pasaulē, bet Seleckis turpina filmēt arī 80 gadu vecumā, lai gan tieši jubilejas gadā jau saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.

MISTRUS MEDIA

Dibināta 2000. gadā ar mērķi izveidot radošu laboratoriju dažāda tipa kultūras projektiem. Studijā uzņemtas vairāk nekā 10 dokumentālās filmas un trīs spēles īsfilmas, studija strādā ar servisa projektiem un kopražojumiem Latvijā un pasaulē. Vairākas no Mistrus Media dokumentālajām filmām izpelnījušās starptautisku rezonansi un balvas nopietnos festivālos, demonstrētas vairākās Eiropas televīzijās.

2016. gadā pirmizrādi un ārkārtīgu skatītāju interesi piedzīvoja studijas Mistrus Media pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Melānijas hronika (režisors Viesturs Kairišs), ražošanā ir vairākas dokumentālās filmas un trīs projekti, kas atbalstīti programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – divas dokumentālās filmas un viena spēlfilma.

Plašāk par filmu: kino100.lsm.lv/filma/turpinajums-15

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu