Latvijas laikmetīgā plakāta izstāde

Latvijas laikmetīgā plakāta izstāde — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Latvijas laikmetīgā plakāta izstāde — Latvija 100

Datums:22.02.2019 — 20.04.2019

22. februārī plkst. 17:30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi “Latvijas laikmetīgais plakāts”.

Izstāde atceļojusi no Igaunijas, kur 2018. gadā par godu Latvijas simtgadei, to noorganizēja igauņu grafiskais dizainers Marko Kekiševs. Izstāde tika atklāta 2. jūnijā Hāpsalas Grafikas dizaina festivāla ietvaros. Pēc Hāpsalas izstādi varēja aplūkot Viljandi galerijā un Tallinā dizaina nakts ietvaros.

"Latvijas plakāts nav biežs viesis Igaunijas izstāžu zālēs. Pēdējo reizi mūsu dienvidu kaimiņa plakātu izstāde bija pirms 20 gadiem. Tagad atkal ir iespējams iepazīties ar Latvijas grafikas dizaina meistariem un viņu jaunākajiem darbiem," komentē Hāpsalas Grafikas dizaina festivāla organizators Marko Kekiševs. Jāpiebilst, ka arī Latvijas izstāžu zālēs un galerijās Latvijas mūsdienīgais plakāts nav pārāk biežs viesis. Tagad būs unikāla iespēja apskatīt vienviet 100 Latvijas mūsdienu plakātus, un vērot mūsdienu grafiskā dizaina tendences Latvijā.

Izstādē piedalās 32 Latvijas grafiskie dizaineri - Agnese Leilande, Andrejs Rubulis, Anitra Eglīte–Poikāne, Artis Buks, Dace Bormane, Dace Runča, Daiga Vīksna, Edvards Percevs, Egils Mednis, Gatis Vanags, Guntars Ošenieks, Guntis Svikulis, Jānis Sausnītis, Jānis Birznieks, Karina Ķelle, Krišjānis Rijnieks, Madara Lesīte, Marika Latsone, Mārtiņš Ratniks, Raimonds Vindulis, Raitis Kalniņš, Reinis Pētersons, Ričards Znutiņš–Znutāns, Roberts Rūrāns, Tron Karton, Una Grants, Viktors Kozers, Vilnis Piķis, Visvaldis Asaris, Valters Verners.

Īpaši uz izstādes atklāšanu tiek gaidīti plakātu autori kuriem neizdevās apmeklēt izstādi Hāpsalā. Marko Kekiševs un citi izstādes organizatori būs priecīgi satikt autorus, kurus līdz šim viņi pazīst tikai pēc darbiem. 

Laipni aicināti arī citi grafiskie dizaineri, mākslinieki, mākslas skolu un mākslas akadēmijas audzēkņi. 

Izstādi atbalsta Igaunijas Grafiskā dizaina savienība un Igaunijas Kultūrkapitāls un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu