Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības — Latvija 100

Datums:31.08.2019

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības — Latvija 100

Laiks:10:00 — 20:30

31. augustā no plkst. 10.00 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības. Tajās, rīkojot diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncertus, filmu seansus un citas aktivitātes, ar saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!” piedalīsies teju 100 sadarbības partneri – LNB draugi un domubiedri. Ieeja bez maksas.

Papildinot kopskaitā 120 bibliotēkas draugu radītās norises, ikvienam interesentam būs iespēja doties 15 īpašos ekskursiju maršrutos, nokļūstot ikdienā nepieejamās Gaismas pils vietās, piedalīties sarunās par literatūru, baudīt LNB izstādes, iepazīt krājuma bagātības un vērot LNB digitālo resursu demonstrācijas. Aktivitātes notiks visā ēkā, tostarp tās priekšlaukumā.

Svētku dienu plkst. 10.30 Ziedoņa zālē (1. stāvā) ieskandinās Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ar koncertu “Imants Ziedonis: Gribas viegli”. Plkst. 11.30 Draugu telpā (1. stāvā) notiks izdevuma par LNB vēsturi un krājumu atvēršana. Savukārt plkst. 19.00 Ziedoņa zālē jubilejas noslēgums – koncerts “Latviešu kamermūzika un improvizācija” dažādu valstu un paaudžu profesionālu latviešu akadēmiskās un džeza mūzikas instrumentālistu izpildījumā. Koncerta tiešraide – Latvijas Radio 3.

31. augusta svinību programmā piedalīsies arī tādi LNB draugi kā “Brain Games”, improvizācijas teātris “TeaTree”, interneta žurnāls “Satori”, karšu izdevniecība “Jāņa Sēta”, “Latvenergo”, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Radio, Latvijas Universitāte, Latvijas valsts simtgades birojs, Marta Selecka, Gustavs Terzens un Uģis Olte (raidījums “Literatūre”), Rīgas Doma kora skolas un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi, Rīgas Starptautiskais kino festivāls, samuraju parks “Katori Dojo Latvija”, Satversmes tiesa, skeitbordists Madars Apse un “Red Bull”, Tiesībsarga birojs un invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, “Tilde”, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, žurnāls “IR” un daudzi citi.

Pilna pasākuma programma skatāma LNB mājaslapā: lnb.lv/lv/aktuali/lnb-100

Svētku laikā ikvienam būs arī iespēja dāvināt grāmatu LNB Tautas grāmatu plauktam: www.tautasgramatuplaukts.lv

Dienas gaitā LNB priekšlaukumā darbosies Mūkusalas Street Food kafejnīcas (“Terra”, “FoodBox”, “Hačapurija”), par gardajām Pupuķa kūkām un atspirdzinājumiem gādās arī bibliotēkas restorāns “Klīversala”.

Īpašie LNB simtgades suvenīri un jaunākās grāmatas būs pieejamas LNB Atbalsta biedrības suvenīru veikalā – Draugu telpa.

Aicinām uz bibliotēku doties kājām, ar velosipēdiem un skrejriteņiem vai izmantot sabiedrisko transportu. Automašīnas būs iespējams novietot LNB autostāvvietā: ej.uz/LNB_autostavvieta, savukārt velosipēdus un skrejriteņus – velo novietnēs pie galvenās ieejas.

Atgādinām, ka līdzpaņemtās somas būs jāatstāj LNB garderobē vai mantu glabātuves skapīšos (tie darbojas, ievietojot 1 EUR monētu; bibliotēkā ir naudas maiņas automāts).

LNB telpās ir pieejamas bezmaksas dzeramais ūdens. Apmeklētāji arī aicināti ņemt līdzi personīgās, daudzreiz lietojamās ūdens pudeles (caurspīdīgas) vai minerālūdeni oriģināliepakojumā.

Jautājumu gadījumā, lūdzam rakstīt uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Pasākums tiks fotografēts. Iegūtie materiāli tiks ievietoti sociālajos tīklos un citās publiskās vietnēs. Ja pret to iebilstat, lūdzam informēt pirms pasākuma.

Konferenču centrā (-1. stāvā) no plkst. 10.00 līdz 18.30 darbosies Mediju centrs.

Pieteikšanās: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu