Latvijas simtgade ērģeļu balsīs

Latvijas simtgade ērģeļu balsīs — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Latvijas simtgade ērģeļu balsīs — Latvija 100

Datums:04.05.2018 — 06.10.2018

Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki aicina klausītājus uz 11 koncertiem Rīgā un Latvijas novados - no 4. maija līdz oktobrim ar VKKF atbalstu norisināsies Latvijas Valsts simtgadei veltīts koncertcikls "Latvijas simtgade ērģeļu balsīs".

Cikla mērķis ir parādīt būtisku Latvijas mūzikas kultūras sastāvdaļu un lepnumu – ērģeles, ērģelniekus, ērģeļmūziku. Programmu daudzveidība – komponistu muzikāli portretējumi, ērģeļmūzikas zelta fonds, kameransambļi ar ērģelēm – padara šo ciklu interesantu visplašākajam klausītāju lokam.

Koncertrepertuārs aptver gan latviešu ērģeļmūzikas vēstures skanīgākās lappuses, gan arī iepazīstinās ar nesen tapušiem jaundarbiem un pirmatskaņojumiem. Programmās izskanēs vairāk kā 50 latviešu komponistu skaņdarbi ērģelēm – Alfrēds Kalniņš, Marģeris Zariņš, Tālivaldis Ķeniņš, Imants Zemzaris, Pēteris Vasks, Georgs Pelēcis, Santa Ratniece, Renāte Stivriņa u.c. Plašais programmu loks skar Latvijai veltītas tēmas un arī ceļ tiltus starp kontinentiem ar ārzemju latviešu skaņražu nozīmīgiem opusiem, kā arī īpašā koncertā atklās, kādu mūziku ērģelēm rakstījušas sievietes - latviešu komponistes.

Cikla 11 koncertos muzicēs deviņi spilgti un radoši ērģelnieki, dažādu paaudžu pārstāvji – mūsu vadošie ērģelnieki, to vidū Ligita Sneibe, Aivars Kalējs, Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadīgie mācībspēki Vita Kalnciema, Larisa Bulava, viņu un Tālivalža Dekšņa izaudzinātā paaudze – Kristīne Adamaite, Ilze Reine, Aigars Reinis, Inese Paiča, Liene Andreta Kalnciema.

Mazāk pieredzējušiem ērģeļmūzikas klausītājiem iesakām kamermūzikas programmas, kur līdz ar ērģeļu balsīm būs dzirdams Latvijas Nacionālās operas solistes Ingas Šļubovskas, soprānu Lauras Purenas un Ievas Ezerietes, čellista Ērika Kiršfelda un trompetista Jāņa Porieša sniegums.

Koncerti Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā tiks translēti uz ekrāniem, lai klausītāji varētu ielūkoties ērģelnieka priekšnesumu noslēpumos.

Īpaši krāšņs iecerēts noslēguma koncerts - vienas programmas ietvaros varēs dzirdēt pat sešu Latvijas ērģelnieku sniegumu, to skaitā arī ērģeļu duetu.

Ieeja koncertos par ziedojumiem.

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu