Latvijas simtgade manas dzimtas stāstos

Latvijas simtgade manas dzimtas stāstos — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Latvijas simtgade manas dzimtas stāstos — Latvija 100

Datums:19.03.2018 — 28.03.2018

Koncertlekcijā „Latvijas simtgade manas dzimtas stāstos” savu interpretāciju par simtgades vēstījumu ES ESMU LATVIJA skolu jauniešiem demonstrēs viņu vecumam un pasaules uztverei pietuvinātā paaudze - divas Kultūras akadēmijas studentes – Rozīte Katrīna Spīča un Rasa Jansone.

Koncertlekcijas saturs vērsts uz atziņu, ka līdztekus tai valsts vēstures izpratnei, kas skatās uz politiskās sistēmas notikumiem laika ritējumā, ir iespējams vēl cits skatījums uz vēsturi – individuālās pieredzes stāsti no katra paša personīgās vai dzimtas piederīgo dzīves. Turklāt – katram pašam šajā ziņā ir izvēle, kurus stāstus izcelt kā būtiskos – sāpīgo vai priecīgo pieredzi.

Lai izvairītos no pierastajiem stereotipiem par vēstures notikumiem kā vispārīgām, drūmām un ciešanu pilnām liecībām, koncertlekcijā ir atlasīti katra laika gaišie un laimīgie dzimtas stāsti – uzsverot, ka cilvēki mēdz pilnvērtīgi dzīvot, saglabāt cilvēcību un pašcieņu, mīlēt un pat būt laimīgi arī visbriesmīgākajos laikos.

Stāstus no dzimtas vēsture papildina muzicēšana un – katram no stāstiem uz kokles, mandolīnas vai vijoles tiek nospēlēts kāds folkloras skaņdarbs, vēl jo vairāk izceļot priecīgo, svētkiem atbilstošo noskaņu. Laika periodā no 2018. gada 19. marta līdz 28. martam koncertlekcija tiks prezentēta dažādu Latvijas novadu skolās, pavisam kopā 40 reizes.

 

 

 

Rada un dara: Tradicionālās kultūras biedrība MANTOJUMS

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu