Latvijas valsts vienaudžu salidojums

Latvijas valsts vienaudžu salidojums — Latvija 100

Vieta VEF kultūras pils (Ropažu iela 2, Rīga)

Latvijas valsts vienaudžu salidojums — Latvija 100

Datums:24.08.2019

Šogad, 24. augustā, Rīgā, VEF Kultūras pilī notiks jau trešais Latvijas valsts simtgadnieku salidojums.

Valsts simtgadnieku salidojums ir pilsoniskā iniciatīva, kas veidota ar mērķi, lai arī visvecākie Latvijas valsts iedzīvotāji iesaistītos valsts simtgadei veltītajos pasākumos. Salidojuma ideja “iedunkāja” gan valsts vienaudžus uzdrošināties, gan pašvaldības un valsts institūcijas vairāk izcelt atziņu, ka valstij katrs cilvēks ir liela vērtība, lai tiešām katrs var sajust, ka esi valstij svarīgs.

Salidojums ir kopā būšanas iespēja Latvijas valsts vienaudžiem, tā ir iespēja valsts vecākiem iedzīvotājiem  iziet sabiedrībā kopā ar savas pilsētas, novada un pagasta amatpersonām, satikt valsts augstākās amatpersonas, īpašā koncertā baudīt Latvijas mākslinieku talantu, sajust gādību un cieņu.

Rīgas aktīvo senioru alianses vadītāja Terēzija Mackare: “Latvija ir unikāla un Eiropa no jums var iedvesmoties” – tā izteicās Eiropas senioru apvienības augstākās pārstāvniecības Eiropas savienībā (EURAG) biedri, uzzinot par mūsu pilsoniskajām iniciatīvām, kas veltītas Latvijas valsts simtgades pasākumu klāstam, tostarp par Latvijas simtgadnieku salidojumu. Salidojuma organizēšanā augstu vērtējams Latvijas uzņēmēju, mākslinieku, brīvprātīgo sirdsmīlestības un labas gribas atbalsts valsts visvecāko iedzīvotāju kopā sanākšanai. Pulcinot kopā Latvijas valsts vienaudžus, uzklausot un lasot viņu dzīves stāstus, jaunieši teic, ka rodas reāla sajūta, ka runājam ar draugiem, ka daudzās situācijās katrs mēs būtu ļoti līdzīgi rīkojušies, domājuši, darījuši un ticējuši.”

Latvijas valsts vienaudžu dzīves stāsti apliecina vienkāršu patiesību – cilvēku sīkstums, drosme, varonība, spītība un lepnums ir veidojuši Latvijas valsti.

Pirmais simtgadnieku salidojums notika Pilsrundālē; otrā salidojuma mājvieta bija Rīgā, kultūras pilī Ziemeļblāzma. Abu salidojuma dalībnieki apliecināja, ka gūtas skaistas un aizkustinošas emocijas.

 

Tālrunis uzziņai – 20209935;

E pasts – Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu