Lekciju cikla “Liepāja Latvijas Neatkarības karā” 3. lekcija

Lekciju cikla “Liepāja Latvijas Neatkarības karā” 3. lekcija — Latvija 100

Vieta Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18

Lekciju cikla “Liepāja Latvijas Neatkarības karā” 3. lekcija — Latvija 100

Datums:22.05.2019

Lekciju cikla “Liepāja Latvijas Neatkarības karā” 3. lekcija — Latvija 100

Laiks:17:00

22. maijā plkst. 17.00 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 turpināsies lekciju cikls par Liepāju Latvijas Neatkarības karā.

Lekciju cikls četrās dažādās dienās piedāvā interesentiem noklausīties desmit lekcijas par dažādiem ar Liepājas vēsturi (1918. - 1920. gads) saistītiem jautājumiem.

Cikls papildina 2017. gada 11. un 12. maijā Liepājas muzejā notikušo divu dienu konferenci par Liepāju un tās apkārtni Neatkarības karā un 2018. gada 2. novembrī atklāto ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”.

Trešā lekcija notiks trešdien, 22. maijā plkst. 17.00 un būs veltīta kultūrai – referenti stāstīs par rakstnieku Jāni Akurateru un fotogrāfu Juri Bokumu. Par Jāņa Akuratera darbību Liepājā Neatkarības kara laikā stāstīs Jāņa Akuratera muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Maira Valtere, bet Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla iepazīstinās ar Jura Bokuma ģimenes mantojumu. Apmeklētājiem būs iespēja sarunāties ar Jura Bokuma mazdēlu Verneru Bokumu.

Lekciju cikls noslēgsies trešdien, 5. jūnijā plkst. 17.00 ar doktorantes, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra pētnieces, grāmatas “1918.–1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” līdzautores Kristīnes Zaļumas un vēstures doktora grāda pretendentes, Liepājas muzeja vēsturnieces Innas Gīles lekcijām. Kristīne Zaļuma stāstīs par 1919. gadu Liepājā laikabiedru acīm, bet Inna Gīle – Pagaidu valdības nokāpšanu no tvaikoņa “Saratov” 1919. gada 27. jūnijā. Apmeklētājiem būs iespēja uzdod referentiem sev interesējošos jautājumus par lekcijās dzirdētajām tēmām.

Informējam, ka lekciju laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

 

Lekcijas cena - pieaugušajiem -1,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem - 1,00 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam - bez maksas.

 

 

Inna Gīle
Vēstures doktora grāda pretendente,
Liepājas muzeja vēsturniece

Rada un dara: Liepājas muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu