Liepājas vizuālās mākslas izstāde 2018

Liepājas vizuālās mākslas izstāde 2018 — Latvija 100

Vieta Liepājas muzejs (Kūrmājas prospekts 16/18, Liepāja)

Liepājas vizuālās mākslas izstāde 2018 — Latvija 100

Datums:14.12.2018 — 06.01.2019

Šogad Liepājas vizuālās mākslas izstādē, būs skatāmi 38 Liepājas un tās apkārtnes profesionālu mākslinieku 55 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu mākslas darbi. Izstādi atklās 14. decembrī, plkst. 17 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18.

Šī gada Liepājas vizuālās mākslas izstādes tēma – “Liepājas mākslinieki Latvijas simtgadei” – aicināja katram māksliniekam apzināt savu dzimtās zemes skaistumu un vērtības, radot sev raksturīgu mākslas darbu. Atsaucība bija liela – kopumā 76  darbus vērtēšanai nodeva 51 autors.

Izstādes veidošanā tika izveidota komisija, kas, izvērtējot mākslas darbu profesionalitāti un izpildījumu, kā arī atbilstību izstādes kopējai koncepcijai, pieņēma darbus, kas atbilda visam iepriekšminētajam. Šīs komisijas sastāvā darbojās mākslinieks un pedagogs Aldis Klaviņš, pedagoģe un māksliniece Smaida Rubeze, māksliniece Dace Lanka un pedagogs, grafiķis Juris Pasternaks.

Īpašs prieks par jaunajiem māksliniekiem, Liepājas Universitātes studiju programmas “Jauno mediju māksla” studentiem, kuri šajā izstādē prezentē virtuālās realitātes, video un skaņu instalācijas, ienesot jaunas vēsmas un mūsdienīgus risinājumus mākslas vidē.

Izstādē piedalās arī jau Liepājā zināmi un iemīļoti mākslinieki ar viņiem raksturīgiem darbiem –B. Bitāne, I. Tīre, J. Kalnmalis, P. Taukulis, D. Grīnberga, A. Kleins u.c.

Izstādes atklāšanas dienā tiks sadalīts Liepājas Kultūras pārvaldes balvu fonds 1000 eiro apmērā. Balvu fondu bagātinās arī Liepājas speciālā ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde, Liepājas reģionālais laikraksts “Kurzemes Vārds”, “Liepājas teātris”, kā arī viesnīca “Amrita”.

Izstādes žūrijas sastāvā darbosies Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Igors Dobičins, Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki, gleznotāji - asociētā profesore Vija Zariņa un profesors Kaspars Zariņš.

Liepājas muzejs iegādāsies izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija saskaņā ar Liepājas muzeja krājuma komplektēšanas koncepciju, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājumu politiku.

Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas. Informējam, ka izstādes atklāšanas laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.

Izstādi būs iespējams apskatīt no 14. decembra līdz 6. janvārim.

 

Informāciju sagatavoja:
Anita Urkauska 
Liepājas muzeja muzejpedagoģe

Rada un dara: Liepājas muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu