Londonas grāmatu tirgus 2019

Londonas grāmatu tirgus 2019 — Latvija 100

Vieta Londona, Lielbritānija

Londonas grāmatu tirgus 2019 — Latvija 100

Datums:12.03.2019 — 14.03.2019

No 12. līdz 14. martam norisināsies Londonas grāmatu tirgus (The London Book Fair), kurā sesto gadu pēc kārtas ar nacionālo stendu tiks pārstāvēta arī Latvijas literatūras nozare.

Latvijas delegāciju Londonā veidos pārstāvji no platformas "Latvian Literature", Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), izdevniecībām "Jāņa Rozes apgāds", "Pētergailis" un "Liels un mazs"", kā arī tipogrāfijām "Dardedze", "Jelgavas tipogrāfija" un "Veiters". Uz Londonu devušies arī žurnālisti no Latvijas Radio un portāla “Delfi”.

Latvijas programma Lielbritānijā tiks atklāta 11. martā ar pieņemšanu Daugavas Vanagu fonda kultūras centrā.

Pieņemšanā uzstāsies Lielbritānijas un Latvijas (Ausma Perons, Elvīra Bloma, Lauris Veips un Raimonds Ķirķis) dzejnieki, kuri tikko piedalījās atdzejas darbnīcā, kas sadarbībā ar British Council Lielbritānijā tika organizēta Rīgā.

Londonas grāmatu tirgū 12. martā plkst. 11:30 norisināsies seminārs "Uzlecošās zvaigznes: bērnu autori un ilustratori no Baltijas", kurā piedalīsies starptautiski atzītā grāmatu ilustratore Elīna Brasliņa.

13. martā plkst. 14:30 notiks seminārs "Sievietes izdevējdarbībā: viedokļi no Baltijas un Lielbritānijas", kurā piedalīsies izdevniecības "Zvaigznes ABC" vadītāja Vija Kilbloka. 13. martā plkst. 17:00 visu trīs Baltijas valstu stendos norisināsies pieņemšana.

14. martā plkst. 13:00 tiek organizēts seminārs "Literatūra tulkojumā: Baltijas grāmatas Lielbritānijā", kurā diskutēs Lielbritānijas izdevēji, kas izdevuši Baltijas literatūras tulkojumus angļu valodā.

Latvijas nacionālajā stendā (5D135c), kura uzbūvi nodrošina LIAA, tiks turpinātas literatūras eksporta kampaņas #iamintrovert aktivitātes. Šogad apmeklētājiem tiks sniegta iespēja atpūtināt ausis no tirgus trokšņa kosmiskās noskaņās veidotajā klusuma telpā ar pilnīgu skaņas izolāciju, kam dots nosaukums "The Silent Space".

Jau vēstīts, ka pagājušajā gadā Latvija kopā ar Lietuvu un Igauniju bija Londonas grāmatu tirgus viesu valstis, kas bija viens no Latvijas simtgades svinību nozīmīgākajiem starptautiskajiem notikumiem. Arī šogad dalība Londonas grāmatu tirgū notiek Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Mērķis dalībai tirgū ir attīstīt Latvijas literatūras nozares eksportu Lielbritānijā un citās pasaules valstīs. Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū nodrošina platforma "Latvian Literature" ar LIAA un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Pēc dalības Londonas grāmatu tirgū Latvija laikā no 21. līdz 24. martam ar nacionālo stendu tiks pārstāvēta Leipcigas grāmatu tirgū (Leipziger Buchmesse), kura ietvaros norisināsies arī dzejnieka Arvja Vigula grāmatas prezentācija. No 1. līdz 4. aprīlim Latvija ar nacionālo stendu piedalīsies arī Boloņas Bērnu grāmatu tirgū (La fiera del libro per ragazzi).

Plašāku informāciju par Latvijas autoru, tulkotāju un ilustratoru dalību starptautiskos pasākumos var uzzināt: latvianliterature.lv/en/events-programme

Vairāk par Londonas grāmatu tirgu: www.londonbookfair.co.uk

Vairāk par Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū 2018

 

Papildu informācija: ANETE KONSTE E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; Tālr. 26123819

Platforma “Latvian Literature” ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu