Mākslas performance izstādē "Liepājas brīvības stāsts"

Mākslas performance izstādē "Liepājas brīvības stāsts" — Latvija 100

Vieta Andreja Pumpura ielā 5, Liepāja

Mākslas performance izstādē "Liepājas brīvības stāsts" — Latvija 100

Datums:29.09.2018

Mākslas performance izstādē "Liepājas brīvības stāsts" — Latvija 100

Laiks:13:00 — 15:00

Sestdien, 29. septembrī, no plkst. 13 līdz 15 Andreja Pumpura ielā 5, kur šobrīd skatāma liepājnieku veidotā izstāde “Liepājas brīvības stāsts”, būs iespēja vērot mākslas performanci.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot interesantu mākslas performanci. Tā apvienos mūziku un deju  skanot pirmās Latvijas brīvvalsts laika skaņdarbiem, dejotāji iedzīvinās 20.gs. 20.30. gadu Liepājā tapušus lielformāta attēlus.

Performancē piedalīsies dejotāji Zane Prokofvjeva un Rolands Šteinbergs, kā arī horeogrāfe Ieva Kemlere. Par dejotāju tērpu dizainu, rekvizītiem un tēlu noformējumu rūpējušies mākslinieks Didzis Paeglis un grima māksliniece Mairita Lamberte.

Liepājnieku veidotā izstāde „Liepājas brīvības stāsts” jau kopš 22. septembra skatāma Pumpura ielā 5. Tā apmeklētājiem ir atvērta katru dienu no plkst. 10 līdz plkst. 18. Arī izstādes atklāšanas pasākumā  bija iespēja redzēt profesionālo dejotāju priekšnesumu.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde „Liepājas brīvības stāsts” veidota no liepājnieku vēsturiskajām fotogrāfijām, ģimenes relikvijām un atmiņu stāstiem par viņu ģimeni, sākot ar pirmo Latvijas brīvvalsts laiku līdz deviņdesmitajiem gadiem  Tautas fronti un Trešo Atmodu.

Izstādes iekārtojums ir rūpīgi pārdomāts un izveidots, lai apmeklētāji gūtu kopēju iespaidu par liepājnieku piedalīšanos ceļā uz brīvu Latviju. Ieejot izstāžu zālē ir iespēja atgriezties Trešās Atmodas notikumu un emociju virpulī, vērojot leģendāro rokoperu “Lāčplēsis”, kā arī gūt plašu ieskatu Atmodas laika aktivitātēs Liepājā un iepazīt to spilgtākos aktīvistus.

“Liepājas brīvības stāstā” būtiska loma ir veltīta Latvijas brīvvalsts laikam, kas vēsta par liepājnieku sasniegumiem sportā (sporta biedrība “Olimpija”), mākslā (pirmais profesionālais teātris Latvijā, opera, cirkus), kā arī iepazīstina ar vienu no pagājušā gadsimta ievērojamākajiem liepājniekiem un viņa ieguldījumu pilsētas attīstībā  Juri Bokumu.

Izstādē priekšmeti, fotogrāfijas un stāsti savijas vienā kopīgā stāstījumā par spēcīgiem liepājniekiem un viņu dzimtām. Daļa no liepājnieku stāstiem tika iemūžināti arī video sižetos, kuri skatāmi visu izstādes laiku.

Latvijas simtgades ietvaros līdzīgas izstādes notiek deviņās Latvijas pilsētās, vairāk pievēršoties Brīvības ielas stāstam. Izstāde tapusi sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi, Latvijas valsts simtgades biroju, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

Izstādi „Liepājas brīvības stāsts” Andreja Pumpura ielā 5 ir iespējams apmeklēt katru dienu no plkst. 10 līdz 18. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstāde būs skatāma no 22. septembra līdz 28. oktobrim.

 

Informāciju sagatavoja: Anita Urkauska, Liepājas muzejpedagoģe

Rada un dara: Liepājas muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu