Muzikālas poēmas „Kā ābeļdārzs ir brīvība” pirmatskaņojums

Muzikālas poēmas „Kā ābeļdārzs ir brīvība” pirmatskaņojums — Latvija 100

Vieta Jelgavas kultūras nams (Kr.Barona iela 6, Jelgava)

Muzikālas poēmas „Kā ābeļdārzs ir brīvība” pirmatskaņojums — Latvija 100

Datums:23.11.2019

Muzikālā poēma "Kā ābeļdārzs ir brīvība" Bermontiādes simtgadē izskanēs Jelgavas kultūras namā 23. novembrī plkst. 12.00 un 16.00.

Darbs veltīts latviešu tautas brīvības sapņiem un cīņai par Latvijas valsti, it īpaši notikumiem ap Jelgavu. Uzvara pār Bermontu Jelgavā un tās apkārtnē 1919. gada 21. novembrī bija faktisks brīvības cīņu noslēgums.

Neatkarības karš prasīja daudz upuru, tomēr vainagojās ar uzvaru. Jaunā Latvijas valsts bija izcīnīta, aizstāvēta un noturēta.

Libreta autore Māra Zālīte, komponists Jānis Lūsēns.

Piedalās aktieri Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Daumants Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, mūziķi Jānis Lūsēns, Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš, Jānis Lūsēns juniors, meiteņu koris "Spīgo" (vadītāja Līga Celma–Kursiete), vīru koris "Frachori" (vadītājs Ingus Leilands) un jauktais koris "Balti" (vadītāja Maija Branka), režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, diriģents Valdis Butāns.

Ar ieejas biļetēm (informācija sekos).

Tiešraide LTV1 23. novembrī plkst. 16.00.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu