PAMATI. Baltijas valstu laikmetīgās keramikas konkursa izstāde

PAMATI. Baltijas valstu laikmetīgās keramikas konkursa izstāde — Latvija 100

Vieta Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

PAMATI. Baltijas valstu laikmetīgās keramikas konkursa izstāde — Latvija 100

Datums:05.07.2019 — 08.09.2019

Pasākums ir pilnībā pieejams personām ar funkcionēšanas ierobežojumiem

Turpinot svinēt Latvijas valsts simtgadi, 2019. gadā Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru īsteno pasākumu kopumu, kas veltīts Baltijas valstu profesionālās keramikas mākslas tapšanas procesu izpētei, apzinoties vēsturiski noteiktos jomas veidošanās posmus un to ietekmi uz mūsdienu keramikas mākslas tēlu pasaules kontekstā.

Pēdējā laikā pasaulē arvien biežāk tiek runāts par keramikas renesansi. Keramikas medijs arvien biežāk tiek pamanīts un prezentēts kā līdzvērtīgs citām mākslas nozarēm to laikmetīgajās izpausmēs. Keramika tiek nosaukta gan par “jauno video”, gan par “desmitgades garšu”, taču bažas rada iespējamā krīze, kas negaidīti rodas uzreiz pēc tik sen gaidītās atzīšanas.* Vai Baltijas valstīs keramika jau ir piedzīvojusi renesansi un tai jāuzmanās no jaunas krīzes, noteikti rādīs laiks.

Savukārt izstāde PAMATI parāda šībrīža faktisko situāciju mūsdienu keramikas mākslā Baltijā, kas var kalpot par drošu atskaites punktu nākotnei.

Baltijas valstis izstādē pārstāv katras valsts vairāku paaudžu mākslinieki – gan pieredzējuši savas jomas virzītājspēki, gan jaunāka gadagājuma keramiķi. Dalībai izstādē katrs mākslinieks varēja pieteikt vienu mākslas darbu, kurus vērtēja un izvēlējās visu dalībvalstu pārstāvēta žūrija. Izstādē piedalās kopskaitā 71 mākslinieks. Līdzās izstādes darbu katalogam izdevumā ir publicēti teorētiski raksti, kas pēta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas profesionālās keramikas mākslas attīstību, kā arī atspoguļo pārdomas par nākotnes ceļiem un virzieniem.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu