Pārgājiens "Dabas Pastaiga"

Pārgājiens "Dabas Pastaiga" — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

Pārgājiens "Dabas Pastaiga" — Latvija 100

Datums:31.03.2017 — 15.12.2018

Esmu esmu Latvija - man rūp Latvijas daba.

Projekta mērķis ir sniegt iespēju jebkuram Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības līmeņa, pievērsties aktīvam dzīvesveidam četru pasākumu ciklā, kas vienlaikus veicinās tālāku Latvijas dabas izpēti un sakopšanu.

Pārgājieni tiks organizēti četros gadalaikos, četros Latvijas reģionos - tādējādi sniedzot iespēju izbaudīt Latviju visā tās krāšņumā:

1. posms 31.03.2018. - Kurzeme

2. posms 09.06.2018. - Latgale

3. posms 30.09.2018. - Vidzeme

4. posms 15.12.2018. - Zemgale

Dalībnieku skaits - 1200

Distanču garumi: ģimenēm - 2 km; staigātmīļotājiem - 8 km, lietpratējiem - 15 km.

Pārgājienu sērijas ietvaros tiks pievērsta pastiprināta uzmanība dabas saudzēšanai, izzināšanai un sakopšanai caur dažādām aktivitātēm, ekspertiem un informatīviem materiāliem un talkām.

Dabas piesārņojums, mazkustīgs-sēdošs dzīvesveids, aptaukošanās, iedzīvotāju masveida pārcelšanās uz citām valstīm, vienaldzība pret Latvijas dabas mantojumu ir drauds Latvijas attīstībai. Latvija ir īpaša, jo katrā Latvijas nostūrī ir atrodamas vērtības un bagātības, kuru dēļ ir vērts mīlēt mūsu valsti un izprast, ka katrs no mums ir daļa no Latvijas

Mērķauditorija - ikviens Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no vecuma, fiziskās sagatavotības, etniskās piederības vai reliģijas. Mēs visi kopā veidojam attiecības, tradīcijas, ieradumus un stiprinām Latvijas valsti.

Mūsu mērķis ir iedvesmot ne tikai pasākumu apmeklētājus, bet visu Latviju, lai katrs sajūt sevī daļu no mūsu zemes, iepazīst valsts vērtības, kā arī rod ciešāku saikni ar dabu un piederību Latvijai. Unikāla iespēja baudīt visu Latvijas reģionu īpašo garšu, skaņu un kultūru.

Visiem pasākuma dalībniekiem būs unikāla iespēja nogaršot kādu no katra reģiona īpašajiem ēdieniem, kurus pagatavos ševpavārs, paša rokām darināt amatnieku izstrādājumus un baudīt tradicionālās Latviešu skaņas.

Pārgājiena maršrutus izstradās Latvijas vadošie dabas eksperti:

Kristaps Liepiņš - VX piedzīvojumu sacensību organizātors, viens no Latvijas pieredzējušākajiem piedzīvojumu pārgājienu organizators.

Māris Olte raidījuma “Vides Fakti” un ceļojumu cikla vadītājs, viens no pazīstamākajiem un pieredzējušākajiem dabas ekspertiem Latvijā.

Edgars Bertuks - Pasaules čempions orientēšanās sportā.

Rada un dara: Baltic Events

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu