Pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā - Latgalē"

Pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā - Latgalē" — Latvija 100

Vieta Latvijas Kara muzejs (Smilšu iela 20, Rīga)

Pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā - Latgalē" — Latvija 100

Datums:16.10.2019

Pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā - Latgalē" — Latvija 100

Laiks:14:00

Latvijas Kara muzejā 16. oktobrī plkst. 14.00 notiks pasākums "Ceļojums Latvijas Neatkarības karā - Latgale". Apmeklētajiem būs iespēja uzzināt par Neatkarības kara norisi Latgalē 1920. gadā, kā arī klātienē apskatīt mūsdienu Polijas kontingenta izmantoto ekipējumu un piedalīties dažādās aktivitātēs un bezmaksas ekskursijās.

Pasākuma noslēgumā 17.00 apmeklētājus priecēs poļu Kultūras Kluba "Polonez" koncerts.

Ieeja bez maksas.

Latvijas armijas simtgades gadā turpinās Latvijas Kara muzeja uzsāktais pasākumu cikls, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara vēstures izzināšanai. Sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Latvijā, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā Polijas kontingenta karavīriem, poļu Kultūras Klubu "Polonez" un Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolu apmeklētajiem būs iespēja ne tikai papildināt zināšanas par Neatkarības karu Latgalē, bet arī klātienē apskatīt Polijas kontingenta izmantoto ekipējumu, kā arī priekšlasījumā gūt priekštatu par ar Latgales atbrīvošanu Neatkarības kara beigās un uzzināt sīkāk par poļu Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kuri tos ieguva laikā karojot kopā ar Latvijas armiju.

Pasākuma programma:

14:00 - 14:10 - pasākuma atklāšana ar Latvijas Kara muzeja direktores un Polijas vēstniecības pārstāvja uzrunu.

14:10 - 14:30 - priekšlasījums par Latgales atbrīvošanu Latvijas Neatkarības kara beigu posmā un Polijas armijas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem, kuri ordeni saņēma šo kauju laikā. 

14:30; 15:30; 16:30 - Bezmaksas ekskursija ekspozīcijā "Latvijas valsts izveidošana un Neatkarības karš 1918. - 1920." / vienlaicīgi interaktīvā spēle: "izlūkgājiens pa kapteiņa Hugo Helmaņa pēdām" un Polijas kontingenta karavīru ekipējuma demonstrēšana.

17:00 - Poļu Kultūras Kluba "Polonez" koncerts.

Papildu informācija: Viesturs Rasnacis; Māris Konovaļčiks - 28662648; 67223743

Rada un dara: Latvijas Kara muzejs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu