Pasaules velokurjeru čempionāts 2018

Pasaules velokurjeru čempionāts 2018 — Latvija 100

Vieta: Rīga

Pasaules velokurjeru čempionāts 2018 — Latvija 100

Datums:22.08.2018 — 26.08.2018

2018. gada vasarā Rīgā notiks 26. Pasaules velokurjeru čempionāts, kas vienlaikus ir pasaulē lielākie pilsētas velokultūras svētki, ik gadu pulcēdami simtiem velokurjeru no visas pasaules, lai pārbaudītu dalībnieku veiklību, ātrumu un spēku vairāk nekā desmit dažādās disciplīnās.

26. Pasaules velokurjeru čempionāts Rīgā norisināsies no 2018. gada 22. līdz 26. augustam. Velokurjeru čempionāts, pulcējot vairāk kā 800 dalībnieku no vairāk nekā 30 valstīm un vairākus simtus pašmāju skatītāju un pilsētas viesu, ir gada lielākais pasaules velokultūras pasākums pilsētas riteņbraucējiem – velokurjeriem un citiem aktīva dzīvesveida cienītājiem. Spēcīgākie un ātrākie velokurjeri satiksies, lai pasaules konkurencē pārbaudītu savas spējas veikt uzdevumus, ar kādiem visbiežāk saskaras kurjeri savā ikdienas darbā. Pieteikties dalībai var ikviens interesents līdz pat čempionāta norises sākumam.

Sacensības ir ne tikai nozīmīgs starptautisks čempionāts pasaules labākajiem velokurjera amata pratējiem un jebkuram citam fiziski aktīva, veselīga dzīvesveida interesentam, bet tās arī sniedz iespēju iepazīties ar jaunākajām velobraukšanas un velokultūras attīstības tendencēm, kā arī ar to ietekmi uz pilsētvides izmaiņām kopumā.

Piedalīties var ikviens velokultūras atbalstītājs – nepieciešams tikai velosipēds, ķivere un apņēmība! Šie būs lielākie un krāšņākie pilsētas velosipēdistu svētki, kādus jebkad bijis iespējams redzēt Latvijā. Gaidāmi pārstāvji ne tikai no Eiropas un ASV, bet arī no Kanādas, Austrālijas, Jaunzēlandes, Meksikas, Indonēzijas, Japānas un Taivānas!

Dalībnieki varēs piedalīties ne tikai kurjera darba imitējošās disciplīnās - galvenajā sacīkstē un kravas velosipēdu sacīkstē, bet arī sacensties disciplīnās, kas galvenokārt ir populāras fiksēto pārnesumu velosipēdu īpašniekiem, kā “skid”, “footdown”, “backward circles”, “trackstand” un triku šovi. Tāpat sacensību programmā iekļautas aktivitātes, kas līdz šim pasaules čempionātos nav bijušas, kā katamarānu sacensības Rīgas kanālā, gumijas troses vilkšana un svara celšana ar velosipēdu. Katru vakaru, pēc sportisko disciplīnu aizvadīšanas, dalībnieki un pilsētas viesi varēs baudīt kultūras un izklaides programmu.

Velokurjeri ir aktuāli mūsdienīgai pilsētai, jo ir daļa no gaisa piesārņojuma un sastrēgumu risinājuma pilsētās un mudina arī pārējos pilsētas iedzīvotājus pārvietoties ar velosipēdu.

Rada un dara: Biedrība