Profesora Eižena Zemmera piemiņas godināšanas pasākums

Profesora Eižena Zemmera piemiņas godināšanas pasākums — Latvija 100

Vieta Jelgava

Profesora Eižena Zemmera piemiņas godināšanas pasākums — Latvija 100

Datums:24.11.2017

Lai augtu, jāapzinās savas saknes! Tuvojoties Latvijas valsts un arī Veterinārmedicīnas Fakultātes simtgadei, vēlamies godināt un atcerēties izcilo veterinārmedicīnas profesoru, pirmo latviešu zinātnieku mikrobiologu, zinātnes organizētāju un publicistu Eiženu Zemmeru (1843-1906).

Eižens Zemmers bija viens no ievērojamākajiem 19. gadsimta otrās puses dzīvnieku anatomijas, patoloģijas, bakterioloģijas un lipīgo slimību pētniecības pamatlicējiem – eksperimentētājs un sistematizētājs, pozitīvisma uzskatu īstenotājs, izcils zinātnes organizētājs un sasniegumu popularizētājs Krievijā un Eiropā, pirmais latvietis zinātnieks mikrobiologs, veterinārārstu teicams skolotājs, studentu audzinātājs, viņu garīgais un materiālais atbalstītājs. 

E. Zemmers bija novadnieku padomdevējs lopkopībā, reālistiskās humānās evolucionārās tikumības uzskatu paudējs dzīvnieku aizsardzībā Aizstāvēšanas biedrībās, latviešu patriots, kultūrvēstures pētnieks, profesionālās valodas kopējs, tautas pašapziņas veicinātājs. 

Profesors bija sabiedrībā populārs, cienīts un daudzu biedrību godāts dzīves laikā un 20. gadsimtā dzimtenē, Baltijas guberņās, Latvijā, Krievijā un Eiropā.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu