Sarunu cikls "Vējaina diena"

Sarunu cikls "Vējaina diena" — Latvija 100

Vieta Gulbenes novads

Sarunu cikls "Vējaina diena" — Latvija 100

Datums:15.01.2020 — 16.01.2020

15. janvārī plkst. 11.00 uz sarunu Gulbenes novada valsts ģimnāzijā ar Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju, politiķi, žurnālistu un publicistu Daini Īvānu aicināti skolēni, savukārt 16.00 uz sarunu Gulbenes novada bibliotēkā ar Daini Īvānu un kino režisori Madaru Dišleri aicināti visi interesenti. Ar Madaru Dišleri Gulbenes novada valsts ģimnāzijā skolēni aicināti tikties 16. janvārī plkst. 11.00. Līdztekus sarunām, no 15. janvāra Gulbenes novada bibliotēkā būs skatāma izstāde "Baltijas brīvības ceļš".

Madara Dišlere ir kino režisore, kura Atmodas laiku piedzīvoja bērnības košumā – šo pieredzi atainojusi filmā "Paradīze 89", kur bērnu acīm ikdienas drāmas savijas ar Baltijas ceļa un Atmodas laika satraucošajiem notikumiem.

Dainis Īvāns ir Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs, politiķis, žurnālists un publicists. Personība, kuras viedoklī ieklausās joprojām.

Mēs nezinām, cik vējainu dienu bija Atmodai nozīmīgajos gados, kāda virziena vējš pūta Baltijas ceļa dienā, vai Barikāžu ugunskurus sargāja bezvējš, varam vien nojaust kādas emociju vētras tad plosījās. Svinot Latvijas valsts simtgadi, daudz esam runājuši par Latvijas pirmsākumiem. Tomēr, laikam ritot, kļūst būtiski saglabāt un atjaunot zināšanas arī par nesenāku vēsturi, kas ir nozīmīga Latvijas valsts atjaunošanā – Trešo Atmodu.

Projekta "Vējaina diena" īstenošanas gaitā tiksimies ar cilvēkiem, kuri ir bijuši Trešās Atmodas kustinātāji un vērotāji.

Veidojot plašāku izpratni par šiem notikumiem un to būtisko ietekmi uz ikvienu no mums šodien, ceram stiprināt piederības saites starp paaudzēm un kopienai – tā nesot vēstījumu – Es esmu Latvija. Lai apjaustu savu lomu šodienas Latvijā, der zināt savu vecāk, paziņu, sabiedrības bailes un pārdzīvojums, priekus un cerības, atgūstot valsts neatkarību.

Projekts "Vējaina diena" tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai - 100” atbalstu.

Plānotās sarunas ciklā "Vējaina diena":

Janvāris. Baltijas ceļš. Sarunas ar Madaru Dišleri un Daini Īvānu. Izstāde “Baltijas brīvības ceļš” (Latvijas Nacionālais vēstures muzejs).

Februāris. Trešā Atmoda un žurnālistika. Saruna ar Aivaru Kļavi un Guntaru Godiņu Lizuma vidusskolā un Gulbenes novada bibliotēkā – jauniešu auditorija. Izstāde “Žurnāli un periodika 1985-1991.”.

Marts. Politika. Saruna ar Augtākās padomes deputātiem, "4. maija Deklarācijas kluba" biedriem Velgu Čebotarenoku un Ivaru Briedi.

Aprīlis. Māksla. Saruna ar Asnati Smelteri. Izstāde “Performances un nebijušas sajūtas” (Laikmetīgās mākslas centrs).

Maijs. Mūzika. Saruna ar Uldi Rudaku. Pa dienu tikšanās jauniešu auditorijai, vakara programma Atmodas diskotēka (DJ Uldis Rudaks).

Projekta noslēgums maija beigās - erudīcijas spēle par Trešo Atmodu ģimenēm. Pēc spēles sarunu vakars – satiekas novadnieki, kuri piedzīvojuši un atminas Trešo Atmodu.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu