SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dāvi Sīmani

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dāvi Sīmani — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dāvi Sīmani — Latvija 100

Datums:17.01.2018

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Dāvi Sīmani — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoru Dāvi Sīmani.  Sarunas fokusā – filma "Tēvs nakts" (pirmizrāde 2018. gada septembrī, producē studija "Mistrus Media"). Vistumšākajā holokausta naktī viens parasts degvīna kontrabandists pēkšņi kļūst par eņģeli desmitiem nāvei nolemtu cilvēku – Žanis Lipke trulai varai liek pretī azartu, pārgalvību un spītu.

Pēc sarunas - filmas "Pēdējā tempļa hronikas" (2012, 58 min, "Ego Media") seanss. Mitoloģiska pretstatu cīņa notiek arī režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālajā filmā "Pēdējā tempļa hronikas" - simboliski piepildītā stāstā par to, kā pēc Gunāra Birkerta projekta tika celts mūsdienu templis – Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka - Gaismas pils.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu