SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Ināru Kolmani

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Ināru Kolmani — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Ināru Kolmani — Latvija 100

Datums:22.11.2017

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Ināru Kolmani — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisori Ināru Kolmani. Sarunas fokusā – filma "Bille" (pirmizrāde 2018. gada martā, producē filmu studija "Deviņi"). Vizmas Belševicas klasiskā darba ekranizācija – smeldzīgs, bet cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē.

Pēc sarunas - filmu "Sarmītes" (2001, 18 min, filmu studija "Deviņi") un "Ručs un Norie" (2015, 66 min, filmu studija "Deviņi") seansi.

Šīs ir filmas, kas apliecina režisores vēlmi iedziļināties bērna spējā ieraudzīt neparasto ikdienišķajā, – Ināras Kolmanes pirmā spēles īsfilma "Sarmītes" stāsta par mazas meitenes sapņiem 60.–70. gadu Latvijā, un arī japāņu studente no filmas "Ručs un Norie", kas saņēmusi četras Lielā Kristapa balvas, ir tāds sirsnīgs bērns, kurš Latvijas suitu sievā atradis savu zudušo vecmāmiņu.

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu