SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Kristīni Briedi un Audriusu Stoni

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Kristīni Briedi un Audriusu Stoni — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Kristīni Briedi un Audriusu Stoni — Latvija 100

Datums:08.11.2017

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Kristīni Briedi un Audriusu Stoni — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoriem Kristīni Briedi un Audriusu Stoni. Sarunas fokusā – filma "Baltijas jaunais vilnis" (pirmizrāde 2018. gada aprīlī, producē studija "VFS Films).

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopražojuma dokumentālā filma par 60. gadu kinodokumentālistu sākto jauno laikmetu – unikālu parādību pasaules kino vēsturē, kas Baltijas dokumentālajā kino atbalsojas vēl šodien.

Pēc sarunas - filmas "Sieviete un ledājs" (2016, 56 min, UKU, Lietuva) seanss. Pasaulē pieprasītais lietuviešu dokumentālists un sens "Vides Filmu studijas" draugs Audrius Stonis atzīst, ka savulaik ļoti iespaidojies no Herca Franka un citiem Baltijas jaunā viļņa varoņiem, un viņa jaunākā filma Sieviete un ledājs apliecina, ka poētiskā kino tradīcija ir dzīva.

 

***


Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu