SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Madaru Dišleri

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Madaru Dišleri — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka (Ziedoņa zāle), Mūkusalas 3, Rīga

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Madaru Dišleri — Latvija 100

Datums:01.11.2017

SIMTGADE UN VĒL. Tikšanās ar Madaru Dišleri — Latvija 100

Laiks:18:00

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisori Madaru Dišleri. Sarunas fokusā – filma "Paradīze ’89" (pirmizrāde 2018. gada februārī, producē studija "Tasse Film"). Šī būs režisores debija pilnmetrāžas spēlfilmas formātā – gandrīz autobiogrāfisks stāsts par deviņus gadus vecās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē tik saspringtā laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.

Pēc sarunas - filmu "Vējš pelēkās priedes nolauza" (2013, 29 min, "Tasse Film") un "Dārznieks" (2016, 21 min, "Tasse Film") seansi.

Režisores Madaras Dišleres, Latvijas Kultūras akadēmijas absolventes ceļš uz “lielo kino” – spēles īsfilmas, kas jau piedalījušās starptautiskos festivālos, – "Vējš pelēkās priedes nolauza" (LKA bakalaura darbs) un "Dārznieks" (Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" kā labākajai spēles īsfilmai).

***

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu “Simtgade un vēl”. Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus. 
Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Visa cikla “Simtgade un vēl” programma pieejama:
www.lnb.lv
www.nkc.gov.lv
www.arhivi.gov.lv
www.lv100.lv

Rada un dara: Latvijas Nacionālā bibliotēka / Latvijas Nacionālais arhīvs / Nacionālais kino centrs

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu