Spēle “Autobrauciens apkārt Latvijai”

Spēle “Autobrauciens apkārt Latvijai” — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (Rīga, Brīvības bulvāris 32)

Spēle “Autobrauciens apkārt Latvijai” — Latvija 100

Datums:09.02.2019

Spēle “Autobrauciens apkārt Latvijai” — Latvija 100

Laiks:12:00

“Neceļojat uz ārzemēm, pirms nepazīstat skaistāko zemi pasaulē – Latviju!” – tā 1932. gadā aicināja Latvijas tūrisma organizators Kārlis Vanags. Ir vērts šajā aicinājumā ieklausīties arī šodien! Latvijas Nacionālais vēstures muzejs 2019. gada janvārī cikla “Muzejs ģimenei” ietvaros sāka jaunu nodarbību – “Apceļo Latviju!”.

Ceļojumā varēs doties 9. februārī 12.00 – nodarbība risināsies kā spēle “Autobrauciens apkārt Latvijai”, kas mūsu valstī bija populāra 20. gadsimta 30. gados, laikā, kad tūrisma braucieni un pārgājieni pa skaistākajām Latvijas vietām tika popularizēti valstiskā līmenī.

Ceļojums sākas galvaspilsētā, vispirms piestājot Limbažos, tad cauri vairākām Vidzemes pilsētām ceļotāji nonāk Latgalē, kur iepazīst Rēzekni, Ludzu, Krāslavu un Daugavpili. Pa ceļam uz Zemgali maršruts ved pie Staburaga klints, Daugavas pretējā krastā iegriežas Bauskā, Mežotnē, Tērvetē, un tālāk ceļš ved uz Kurzemi – Rucavu, Kuldīgu, Kandavu, līdz 66. lauciņā līdz galam nokļuvušos sagaida pikniks pie Ventas. Aizraujošajā braucienā ceļotāji iepazīst 22 Latvijas apdzīvotas vietas, tās jāatrod arī lielajā Latvijas kartē.

Spēlējoties apceļot Latviju aicināti gan mazi, gan lieli interesenti līdz pat aprīlim – arī 9. martā un 13. aprīlī.

Iepriekšēja pieteikšanās nodarbībai nav nepieciešama. Vecāki nodarbības laikā laipni aicināti fotografēt un filmēt! Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirms-skolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi). Maksa par līdzdalību cikla “Muzejs ģimenei” pasākumā – 4 eiro (neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita).

 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu