Stāstu sega Latvijai

Stāstu sega Latvijai — Latvija 100

Datums:01.09.2016 — 31.12.2018

Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts, kurā tiek veidota lielizmēra tekstilmozaīkas (patchwork) sega no daudziem gabaliņiem, kurus darinājuši latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas robežām. Tās darināšana devusi iespēju latviešiem ārzemēs aktīvi līdzdarboties Latvijas valsts simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma vai valodas spējām, lai veidotu unikālu dāvanu Latvijai, kuru var mantot nākamās paaudzes.

Šajā projektā tiek veidota simboliska lielformāta tekstilmozaīka sega, kurā atspoguļotas diasporas latviešu kopienas un viņu daudzveidīgie dzīves gājumi ārpus Latvijas. Projekta rezultāts būs unikāla un krāšņa dāvana Latvijas valsts simtgadei, ko latvieši visā Latvijā varēs aplūkot 2018. gadā. Stāstu sega tiks izstādīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Dziesmu un deju svētku laikā.

Stāstu segas gabaliņi (ap 1100) izgatavoti un jau sašūti kopā segā. Šūšana darbus veica burvīgās "Linu mājas" šuvejas Lielvārdē. Sega kopumā ir nepilnus 10 metrus gara un 3 metrus augsta. Mūsu speciālisti pašlaik gatavo datubāzi, lai var individuālus kvadrātiņus tuvāk apskatīt un darinātāju stāstus izlasīt interaktīvā multimediālā prezentācijā, kas ceļos kopā ar segu pa Latviju 2018. gadā.

Stāstu segu izstādīs vispirms Alūsknē, Alūksnes muzejā (Pils ielā 74) februāra sākumā. No Alūksnes sega ceļos uz Madoni, Lielvārdi, Cēsīm, Rīgu, Saldus un Liepāju. Vēl ceram uz atsaucību no Latgales pilsētām.

Projektu vada "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs", un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ALA Kultūras fonds, Latviešu Fonds, LNAK Izglītības un Kultūras fonds, ASV vēstniecība Rīgā un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

LaPa muzejs un pētniecības centrs vēlas izteikt lielu pateicību par atbalstu ko saņēmis no Valsts Kultūrkapitāla fonda, ASV vēstniecības Rīgā un ALA Kultūras fonda projekta pirmā posma īstenošanai: Stāstu segas brošūras sagatavošanai un izsūtīšanai.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu