„Tautas Saimes grāmata” (Mans ceļš. Latvija.)

„Tautas Saimes grāmata” (Mans ceļš. Latvija.) — Latvija 100

Vieta Visa Latvija

„Tautas Saimes grāmata” (Mans ceļš. Latvija.) — Latvija 100

Datums:01.11.2016 — 18.11.2018

Valsts jubileju gaidot, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju aktīvāk iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt svarīgo pasākumu. Biedrība RASA piedāvā un jau ir uzsākta darbība, veidot Latvijas Tautas Saimes grāmatu, tā aktivizējot senioru sabiedrību un katru līdzcilvēku Latvijā un ārvalstu diasporā uzrakstīt veltījumu, vēlējumu, pārdomas, apsveikumu, attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā. Par vēsturiskiem laikmeta griežiem, emocijām, cerībām. Par sava dzīves gājuma spilgtām epizodēm, emocijām un to, kādu cilvēks vēlas nākotnē redzēt savu Tēvzemi

Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Domāsim, pārdomāsim, rakstīsim!

Dažādu tautību cilvēki, kuru dzīve ritējusi kopā ar Latviju, kuri dzimuši un auguši gan reizē ar Latviju, gan brīdi pirms Latvijas valsts dibināšanas, gan vēlākos gados, pieredzējuši laikmeta griežus un saglabājuši mīlestību, uzticību un ticību Latvijai. Iespēja izteikties un piedalīties grāmatas rakstīšanā ikvienam tiek nodrošināta novados, pilsētās,pagastos, kā arī grāmatas veidošanas rīcības komitejas cilvēki paši, kopā ar vietvaras sociālajiem darbiniekiem, dosies pie cienījamu vecumu sasniegušiem cilvēkiem, veicinot iedzīvotāju aktivitāti gadsimta notikuma sagaidīšanā. Tiks veidota laikmeta 100-gades glezna, kuras vienreizībā pētnieki pēc daudziem gadiem uzzinās par tradīcijām, kultūras daudzveidību, par ekonomiku, tautsaimniecību, politikas niansēm, par cilvēku pašaizliedzību un patriotismu, savstarpēju cieņu un sapratni, stāvot valsts neatkarības sardzē. Lai gan grāmatas rakstīšanā dominēs informatīvais un izglītojošais aspekts, tomēr šīs laikmeta atziņas, ainas un personiski pārdzīvotais, ļaus vērtēt kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju dažādības krāšņumu, kā arī sabiedrības saliedētības nozīmi visos laikos ceļā uz valsts uzplaukumu.

Latvijas Valsts Simtgadei veltīta Rīgas aktīvo senioru iniciatīva „Tautas Saimes grāmata” (Mans ceļš. Latvija.) vainagosies ar pirmreizēju un unikālu tautas rakstītu grāmatu, veltītu savas valsts 100-gadei.

Plānots, ka kopumā būs vismaz 20 grāmatas, kur katras 4 attieksies uz vienu novadu un tikpat- uz valsts galvaspilsētu. Grāmatas ievadlapās plānots izcelt vēsturiskas personības, izcilus ļaudis gan cīņā par valsts neatkarību, gan

dibinot valsti, gan stiprinot un veidojot valsts attīstību visās jomās, arī kultūrā, mākslā, izglītībā, savstarpējās attiecībās.

 

Projekta īstenošana aptver laiku no šā brīža līdz 2018.gada 18.novembrim. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu