TERRA CHORALIS [LV-CH]

TERRA CHORALIS [LV-CH] — Latvija 100

Vieta Cīrihe, Šveice

TERRA CHORALIS [LV-CH] — Latvija 100

Datums:03.11.2018 — 04.11.2018

TERRA CHORALIS [LV-CH] jeb DZIESMOTĀ ZEME [LV-CH] ir Latvijas un Šveices kormūzikas projekts, svinot Latvijas valsts simtgadi un Šveices Konfederācijas 170. gadi.

Ar Latvijas valsts simtgades motto ES ESMU LATVIJA Šveices sabiedrībai muzikāli tiks vēstīts par Latvijas tautas vērtībām, ideāliem, mērķiem un vēsturi.

Lai neradītu pretnostatījumu, lai tuvinātu šķietami tālās Šveices un Latvijas tautas, viņu vērtības un kopīgais tiks meklēts interpretējot latviešu un šveiciešu koristiem Latvijas un Šveices koru mūziku. Abu valstu koru mūzika ir spilgts apliecinājums to tuvībai abu atšķirīgajā vēstures ritumā.

TERRA CHORALIS [LV-CH] koncertos piedalīsies šādi kori: projektkoris choR inteR kultuR (Kūra/ Cīrihe; Šveice), Cīrihes latviešu koris „Balts“ (Cīrihe, Šveice), bērnu koris Lenzburger Kantorei (Lencburga, Šveice) un Latvijas diasporas kori no Austrijas (Vīne), Francijas (Parīze), Nīderlandes (Hāga), Norvēģijas (Oslo) un Vācijas (Minhene). Kā īpašie viesi no Latvijas koncertā uzstāsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris "Sōla" (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons), pārstāvot un demonstrējot Latvijas koru kultūras und Dziesmu svētku fenomenu. Kā īpašie viesi koncertā piedalīsies Šveices dziedātājs Kristiāns Cēnders (Cristina Zehnder) un grupa "Tautumeitas" no Rīgas.

Lai veicinātu izpratni par Latviju, tās kultūri, vēsturi un kormūziku, tās izmantošanu un nonākšanu Austrijas, Šveices un Vācijas koru repertuāros, koncertu repertuārs tiks izdots īpašā nošu krājumā.

Latviskie dziesmu teksti ir profesionāli atdzejoti vāciski. Atdzejojumus, to skaidrojumus un komentārus veica tulkotājs Matiass Knolls (Rīga/ Berlīne).

Koncerta repertuārs:

Selga Mence: Neba maize pate nāca 

Imants Ramiņš: Pūt, vējiņi

Mārtiņš Brauns: Saule, Pērkons, Daugava 

Raimonds Tiguls: Lec, saulīte!

Ēriks Ešenvalds: Stars

Ugis Prauliņš: Jāņu nakti negulēju

Reinis Sējāns: Vindo

Pēteris Vasks: Māte Saule (Sōla)

Anita Mieze: Klusēt un dusēt!

Jēkabs Jančevskis: Atsalums

Raitis Grigalis: Dziesma bērnu korim

Trad./Joseph Bovet: Ranz des vaches

Jean Mamie: Ce mystère

Trad./Oreste Zanetti: Ninna nanna

Ivo Antognini: La mia stella

Trad./Susanne Würmli: Gang ruef de Bruune

Paul Hirt: Überleg der’s!

Robert Cantieni: Chara lingua

Fortunat Frölich: I chatscha di

 

Publicitātes attēls: Mākslinieka Edgara Folka autordarbs (2018).

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu