Liepājas teātra viesizrāde "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" Latvijas Nacionālajā teātrī

Liepājas teātra viesizrāde "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" Latvijas Nacionālajā teātrī — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālais teātris (Kronvalda bulvāris 2, Rīga)

Liepājas teātra viesizrāde "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" Latvijas Nacionālajā teātrī — Latvija 100

Datums:05.10.2019

2019. gada 5. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma Liepājas teātra viesizrāde "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta". Iestudējums tapis Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Rasas Bugavičute-Pēces teatrālās esejas "Liepāja - Latvijas galvaspilsēta" iestudējuma dramaturģisko materiālu veido vairāki īsi stāsti, kas rasti 1919. gada periodikā par laiku un notikumiem, kas norisinājušies Liepājā, kamēr šeit atradās Latvijas pagaidu valdība ar Kārli Ulmani priekšgalā.

Laiks, kuru piedzīvojuši Liepājas iedzīvotāji, bijis samērā baiss un nedrošs, taču tajā pašā laikā viņiem bija jāturpina sava ikdienas dzīve, neatkarīgi no sociālpolitiskajiem apstākļiem! Izrāde atklās, kā jaunas valsts rašanos izjuta cilvēki, kuri tieši nebija saistīti ar politisko lēmumu pieņemšanu – gan Latvijas kultūras vēsturē labi zināmas personības, gan vienkāršie pilsētas iedzīvotāji.

Izrāde izvirzīta balvai “Kilograms kultūras” Ziemas balsojumā nominācijā “Teātris”.

Izrāde nominēta 2018./2019. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 6 nominācijās: “Gada lielās formas izrāde”, “Gada režisors” (Valters Sīlis), “Gada scenogrāfs” (Uģis Bērziņš), “Gada aktieris 2. plāna lomā” (Mārtiņš Kalita), Gada kustību mākslinieks” (Kristīne Brīniņa), “Gada muzikālās partitūras autors” (Reinis Sējāns).

Lomās: Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe vai Karīna Tatarinova, Mārtiņš Kalita, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Ilze Trukšāne vai Signe Dancīte, Laura Jeruma vai Sigita Jevgļevska, pianists Normunds Kalniņš.

Režisors - Valters Sīlis

Scenogrāfs- Uģis Bērziņš
Kostīmu māksliniece – Ieva Kauliņa
Komponists – Reinis Sējāns
Horeogrāfe – Kristīne Brīniņa
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Izrādē izmantota Reiņa Sējāna mūzika ar Edvarta Virzas, Kārļa Skalbes un Rasas Bugavičutes-Pēces vārdiem, kā arī mūzika no Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas audio arhīva ar Kārļa Brīvnieka, Maksa Ērmaņa un Rutku tēva tekstiem.

Izrādē izmantotas fotogrāfijas no Liepājas muzeja krājuma.

BIĻETES

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu