ZEMGALES GREDZENS. Kino koncerts "Vēstures palos"

ZEMGALES GREDZENS. Kino koncerts "Vēstures palos" — Latvija 100

Vieta Dailes teātris, Rīga

ZEMGALES GREDZENS. Kino koncerts "Vēstures palos" — Latvija 100

Datums:14.06.2019

ZEMGALES GREDZENS. Kino koncerts "Vēstures palos" — Latvija 100

Laiks:20:00 — 23:00

Zemgale ir arkla un zobena zeme, kur auglība mijas ar nāvi. Tajā skan militāri marši un sēru mūzika, kanonizētas leģendas un pašapzinīgas pūtēju zaļumballes. Plašie tīrumi pārvēršas karalaukos un kapulaukos, kas atkal pārtop tīrumos, un tajos izaug latviešu literārā valoda, pirmie prezidenti un valstsvīri, diži dzejnieki un stipras dzejnieces. Zemgales mērogs ir apvāršņa plašums, un Latvijas valsts tajā ir kā Lielupe, kuras palos atkal satiekas vēstures līdzenumā izkliedētās dvēseļu upītes.

DALĪBNIEKI
Latvijas Radio koris
Latvijas Radio bigbenda grupa
Mūziķi | Oskars Petrauskis, Raimonds Petrauskis
Dejotāji | Lilija Lipora, Guntis Spridzāns
Muzikālais vadītājs un diriģents | Sigvards Kļava
Libreta autore | Inese Zandere
Komponisti | Pēteris Vasks, Līga Celma-Kursiete
Režisors, video mākslinieks | Roberts Rubīns

BIĻETES

Viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem “Latvijas gredzens” ir Latvijas Radio kora mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Sigvarda Kļavas izlolots. Četros konceptuāli atšķirīgos gredzenos, muzikālos kopumos tiek izceltas un parādītas katra Latvijas novada īpatnības, bagātības un enerģiju no vietējo cilvēku skatupunkta. 2017. un 2018. gadā koncertcikls tika izrādīts visā Latvijā, šogad tas būs skatāms Rīgā, Dailes teātrī. 

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu