Zinātniskā konference "Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā"

Zinātniskā konference "Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā" — Latvija 100

Vieta Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas 3, Rīga

Zinātniskā konference "Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā" — Latvija 100

Datums:06.12.2018 — 08.12.2018

6., 7., 8. decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē sadarbībā ar Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā konferenču cikla "Valsts pirms valsts" ceturtā zinātniskā konference "Valsts valstī. Latvija – Krievijas impērijas provinces 19. gadsimtā". Tajā bez īpašas pieteikšanās aicināts piedalīties ikviens interesents.

Eiropas emancipācijas, modernizācijas un nacionālisma gadsimts Latvijas kultūrtelpā. Konferencē tiks aplūkotas Latvijas vēstures norises 19. gadsimtā, kad tā bija Krievijas impērijas politiskā un administratīvā pakļautībā kā impērijas rietumu provinces: Latvija kā Krievijas ekonomikas centrs.

Latvijas, jo sevišķi Rīgas (bet ne tikai – arī Daugavpils, Jelgavas, Liepājas) straujā ekonomiskā izaugsme un kā tā ietekmē situāciju Latvijā – gan pilsētās, gan laukos, gan nacionālās atmodas procesus. Lauku tradicionālās vides evolūcija 19. gadsimtā – lauksaimniecības modernizācija, izmaiņas sociālajā struktūrā, muižniecības adaptācija jaunajiem apstākļiem, latviešu lomas pieaugums – gan ekonomiskās, gan administratīvās. Krievijas impērijas Baltijas provinču atšķirīgais pārvaldības modelis – "Baltijas autonomija". Svešo savējo, respektīvi, – vācbaltiešu – dimensija Latvijas un latviešu vēsturē. Izglītības reformas un nacionālās inteliģences dzimšana; nacionālās atmodas specifika pa reģioniem; jaunlatvieši.

PROGRAMMA

Konferences norises laiki:
6. decembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00
7. decembrī no plkst. 9.00 līdz 18.00
8. decembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu