1. maijā LTV būs skatāms koncerts "Latvijas klasiskās mūzikas jaunās zvaigznes"

30.04.2021.

2021. gada 1. maijā Latvijas Televīzijā plkst. 22.30 būs skatāms koncerts "Latvijas klasiskās mūzikas jaunās zvaigznes". Veltot savu brīnišķīgo spēli aizvadītajai Latvijas valsts simtgadei, trīs spilgti klasiskās mūzikas talanti, Latvijas jaunie mūziķi, kas lielāko daļu laika pavada koncertturnejās, pandēmijas gadā muzicē tepat Latvijā, Cēsu koncertzālē, lai kopā ar jauneklīgo kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" Normunda Šnē vadībā atskaņotu klasiskās mūzikas šedevrus.

Pianists Daumants Liepiņš dzirksteļo Mocarta klavierkoncertā, atraktīvā klarnetiste Anna Gāgane virtuozi iejūtas Ārona Koplenda dzīvajos ritmos, bet jaunais vijolnieks Daniils Bulajevs izdzīvo Astora Pjacollas "Četrus gadalaikus Buenosairesā" tango noskaņās.

Volfganga Amadeja Mocarta 17. koncertu klavierēm ar orķestri Sol mažorā atskaņos pianists Daumants Liepiņš. Viņam Mocarts asociējas ar gaismu, sauli un vasaru, kas kādā brīdī kontrastē ar lielu nenoteiktību un šaubām. Taču visam pāri ir liela gaisma. "Tā ir dziedinoša mūzika, kas liek visam dzīvajam justies labāk," – tā saka Daumants. 24 gadus vecais pianists turpina studijas Zviedrijā un apžilbina prestižo konkursu žūrijas. Viņš ir iejūtīgs kamermūziķis, kuram nav sveša arī harismātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Savas pianista gaitas Daumants sācis Dārziņskolā un tikai pirms četriem gadiem, jau studējot Zviedrijā, sapratis, ka viņa dzīves aicinājums ir būt pianistam. Lielās mūzikas balvas 2017 laureāts nominācijā "Gada jaunais mākslinieks". Viņš uzskata, ka katrā vecumā ir sava izpratne par mūziku: "Mūzika sevī ietver daudz un dažādus aspektus, un, ja izdodas atklāt kaut vienu, mūzika "runā"."

Klarnetiste Anna Gāgane atskaņos Ārona Koplenda koncertu klarnetei ar orķestri, kas veltīts svinga karalim Benijam Gudmenam.

Skaņdarba sākuma impresionistiskās un romantiskās noskaņas pāraug džeza un pat svinga ritmos. Anna ir starptautisku konkursu laureāte, spoža un daudzsološa soliste, kura pirmo reizi klarneti rokās paņēmusi 6 gadu vecumā. Viņa bezgalīgi mīl to, ko dara, un par labāko motivāciju uzskata iespēju muzicēt kopā ar orķestri – spēlēt kopā un būt uz viena viļņa, lai piedzīvotu maģisko brīdi. Pati par lielāko sasniegumu līdz šim uzskata Lielo mūzikas balvu 2018 nominācijā "Gada jaunais mākslinieks".

Vijolniekam Daniilam Bulajevam ļoti tuvi ir Astora Pjacollas "Četri gadalaiki Buenosairesā" tango ritmi, jo līdz 10 gadu vecumam viņš dejojis balles dejas. Savu pirmo koncertu ar orķestri Daniils nospēlējis jau 5 gadu vecumā un pats sevi par «brīnumbērnu» neuzskata. "Ja līdz 12 gadu vecumam vijolnieks ir uzkrājis spēcīgu tehnisko bāzi, panākumi neizpaliks," – tā apgalvo Daniils. Savos 16 gados nominēts Lielajai mūzikas balvai 2020 nominācijā "Gada jaunais mākslinieks"

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu