Lielnotikumi

LATVIJAS SKOLAS SOMA

Lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

PLAŠĀK

  

LATVIJAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAI VELTĪTIE BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI

1990. gada 4. maijs ir viena no nozīmīgākajām dienām Latvijas kā brīvas un neatkarīgas valsts pastāvēšanai. Tā ir diena, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu – lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Aicinām ikvienu savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darba vietā 4. maijā svinēt Baltā galdauta svētkus. Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu BRĪVĪBU! 

BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI 2017 | BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI 2018

 

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADEI

Līdz 2018. gada beigām programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei gaidāmas 16 pilnmetrāžas filmu pirmizrādes – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas. 

PLAŠĀK

 

XXVI VISPĀRĒJIE LATVIEŠU DZIESMU UN XVI DEJU SVĒTKI

Svētku nedēļā Rīgā tiksies 43 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm. Kopumā 65 pasākumi – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammas, latviešu tautas tērpu skate, tautas lietišķās mākslas izstāde un amatierteātru izrādes. 

PLAŠĀK

 

NACIONĀLĀ ENCIKLOPĒDIJA

Esam jau pieraduši visas problēmas risināt Vikipēdijā. Tomēr nereti gadās apmaldīties tulkojumā. Un cilvēkiem, kas svešvalodas nav apguvuši, interneta enciklopēdijas ir pilnīgi aizslēgtas. Latvija dzimšanas dienā ir pelnījusi savu nacionālo enciklopēdiju, kur, neizmantojot citu valodu starpniecību, i jauns, i vecs varēs apgūt būtisko. Un brīvajā laikā – arī nebūtisko.

PLAŠĀK

 

LATVIJAS MUZEJU KOPIZSTĀDE "LATVIJAS GADSIMTS"

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, apskatāma mūsu valsts simtgadei veltīta izstāde “Latvijas gadsimts”. Vērienīgākajā muzeju nozares sadarbības projektā kopš valsts neatkarības atjaunošanas ir iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji. Kādi notikumi un personības ietekmēja Latvijas simt gadu ceļu, ko vārds “Latvija” nozīmēja dažādos laikos un paaudzēs? Kā Latviju dibināja, aizstāvēja, cēla, zaudēja, slēpa un atkal atguva? Atbilde rodama laikmetu, cilvēku un lietu stāstos izstādē “Latvijas gadsimts”.

www.latvijasgadsimts.lv

 

SIMTGADES ZAĻUMBALLE

Kopā sanākšana un svinēšana 100 dienas pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas. Aicinājums visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās rīkot Zaļumballi lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā.

PLAŠĀK

 

LATGALES SIMTGADES KONGRESS

Vēsturiskais Latgales kongress 1917. gadā, latgaliešu lēmums apvienoties ar pārējiem latviešiem savas valsts izveidē, kļuva par pagrieziena punktu neatkarīgas un demokrātiskas Latvijas valsts dibināšanā. Tāpēc Latvijas valsts simtgade atklāta ar plašu un daudzveidīgu Latgales kongresa simtgadei veltītu norišu programmu 21 pašvaldībā.

PLAŠĀK

 

LATVIJAS VALSTS SIMTGADES GADA ATKLĀŠANA - AKCIJA "APSKAUJ LATVIJU"

Stiprām un krāšņām rokām Latviju skaus simboliska ozolu sardze, kuru 2017.gada 4.maijā visi kopā stādīsim 43 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijās. Simtgades ozoliem būs pievienota norāde, kas apliecinās to īpašo uzdevumu. Stādīšanas darbi tiks vienlaicīgi uzsākti no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai 1998.gadā tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". 

PLAŠĀK

  

KATRAM SAVU TAUTASTĒRPU

Ceļā uz Latvijas simtgadi 2018. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzsāk projektu „Katram savu tautastērpu”. Projekta mērķis ir stāstīt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām.

www.katramsavutautasterpu.lv

 

TUESI.LV

TUESI.LV stāsta stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Mēs ticam, ka jauni cilvēki ir liels resurss Latvijai. TUESI.LV mērķis ir uzdāvināt Latvijai 100. dzimšanas dienā 2018. gadā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos.

TUESI.LV

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu