1740 kilometru skrējiens apkārt Latvijai skatāms pilnmetrāžas dokumentālajā filmā

21.05.2020.

"Fon Films" un kinoprojekts "Spektrs" piedāvā izdzīvot līdzi arhitektam un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam 1740 kilometru skrējienā pilnmetrāžas dokumentālajā filmā "Apskrien Latviju"!

Pirmo reizi arhitekts Dins Vecāns uzmanību piesaistīja 2016. gadā ar savu apņemšanos noskriet 28 maratonus 28 dienās 28 Eiropas pilsētās. Dins neslēpa, ka viņa apņemšanās ir traka, bet viņa sauklis bija: "Esi traks. Esi muļķis. Esi smieklīgs. Esi jebkas. Jo dzīve ir pārāk īsa, lai nebūtu laimīgs!" Pēc šīs apņemšanās izpildīšanas Dins nolēma sevi pārvarēt vēlreiz - noskriet visu Latvijas robežu (1836 km) 18 dienās. Tā bija vēl garāka distance, vēl īsāks laiks un vēl neprātīgāka apņemšanās.

Šķita, ka šoreiz Dins ir pāršāvis pār strīpu. Pat aptaujātie ārsti teica, ka šāda distance tik īsā periodā var neatgriezeniski bojāt viņa veselību. Par spīti tam 2017. gada 18. maijā viņš startēja Rīgā, ik dienu pieveicot 60-80 km garu distanci jeb teju divus maratonus. 22. dienā Dins iesoļoja Rīgā. Viņu pavadīja vairāki desmiti cilvēku, kurus Dins ir iedvesmojis un kuri kopā ar viņu mēroja ceļu līdz Brīvības piemineklim, kopīgi dziedot valsts himnu.

Viens filmas stāsts ir par izdevušos skrējienu - par tā fizisko realitāti, par ceļu, skrējiena dzīvi, Latvijas dabu un cilvēkiem, kas pievienojas skrējienam. Otrs stāsts ir par to, kas iekšēji ir jāpārvar, lai vispār nonāktu pie šādas apņemšanās un galu galā - arī pie tās izpildīšanas.

Filmā redzēsim pilnu Dina mēroto ceļu, no pirmajiem distances soļiem līdz finiša eiforijai, cauri sāpēm un priekiem, vienatnē un kopā ar citiem. Kas slēpjas aiz sasniegumiem un talanta? Kāda ir šāda skrējiena cena?

No vairāk nekā 50 stundām nofilmēta materiāla ir tapusi pilnmetrāžas dokumentālā filma "Apskrien Latviju" par skrējienu, kurš sākotnēji bija Dina Vecāna personīgais fiziskais izaicinājums un dāvana Latvijai tās simtgadē, bet izauga par pasaules mērogā unikālu ultramaratonu un personīgo izturības pārbaudi, apskrienot Latvijas robežu caur 43 novadiem vien 22 dienās.

Filma ir unikāls un iedvesmojošs pašmāju stāsts, kurš pierāda, ka nav nekā neiespējama, ja vien ir apņemšanās, mērķis un plaša sirds!

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, filma jau ir pieejama straumēšanas platformās, lai sasniegtu un iedvesmotu pēc iespējas lielāku cilvēku skaitu. Meklējiet filmu LMT Viedtelevīzijā, Go3.lv platformā un filmas "Vimeo" kanālā: vimeo.com/ondemand/apskrienlatviju

Operators: Nauris Brūniņš
Montāžas režisors: Toms Krauklis
Grafika: Jānis Spēlmanis
Skaņas apstrāde: Kristaps Ērglis
Mūzika: Tree Penguins
Izpildproducents un idejas autors: Jānis Indriks
(c) fon Films, "Spektrs"

Filmas "Facebook" lapa: facebook.com/runAroundLatvia/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu