4.maijā aicina svinēt Baltā galdauta svētku Brīvības bulvārī

28.04.2017.

Valsts kanceleja rīko Brīvības bulvāra svētkus par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai 4.maijā un Eiropas dienai 9.maijā. Svētkos Rīgā, Brīvības bulvārī 36, liepu alejā pie Ministru kabineta, aicināti visi Rīgas iedzīvotāji un viesi. 

Brīvības bulvāra svētkus sāksim svinēt 4.maijā, atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu pie balta galdauta. Svētku laikā no 12.00 līdz 18.00 varēs fotografēties ar savu svētku laikā sagatavoto brīvības simbolu, tādā veidā fotogrāfijā izstāstot savu brīvības stāstu. Brīvības simbolu būs iespējams zīmēt pašiem vai kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Visas fotogrāfijas būs pieejamas Valsts kancelejas fotogrāfiju vietnē albumā "Mana brīvība". 

Izstādē varēs uzzināt par Trešo atmodu un par Deklarāciju par Latvijas Republikas neatkarību, kā arī tās tapšanu. Par to, kāpēc nozīmīga ir neatkarības deklarācijas parakstīšana 4. maijā, var uzzināt Valsts kancelejas veidotajā faktu lapā.

Fotogrāfiju izstāde “Tā mēs gājām uz neatkarību” veidota kā vēsturiski dokumentāla liecība, cenšoties hronoloģiski izsekot Latvijas neatkarības atgūšanai, atspoguļojot pašus nozīmīgākos tā brīža Latvijas vēsturiskos momentus. Ilmāra Znotiņa vadībā tapušas vairākas nozīmīgas fotoliecības par šiem notikumiem.

Brīvības bulvāra svētkos būs iespējams atpūsties un klausīties jauno dzejnieku dzejas lasījumus, vērot Latvijas Kultūras akadēmijas jauno horeogrāfu dejas priekšnesumus, kas top sadarbībā ar LMA. Svētku apmeklētāji LMA studentu piedāvātājā sietspiedes darbnīcā varēs apdrukāt kartīti un papīra dāvanu maisiņu ar īpašu svētkiem izveidotu vizuālo noformējumu.

Svētkos bērniem un arī pieaugušajiem būs iespējams spēlēt galda spēles par kultūras kanona vērtībām. Savukārt, akcentējot to, ka 9. maijā ir Eiropas diena, ikvienam būs iespējams salikt Eiropas Savienības puzli un pārbaudīt arī savas zināšanas par Latviajs vēstures notikumiem, spēlējot digitālo spēli www.atminivesturi.lv.

Akcentējot tiesu brīvību, laikā no 12.00 līdz 16.00 būs iespējams tuvumā aplūkot tiesneša amata tērpu – mantiju un amata ķēdi, kā arī iepazīties ar materiāliem par tiesu brīvību Latvijā.

Brīvības bulvāra svētkos viesosies arī akcija “Izskrien Latviju!”, piedāvājot iespēju 2,8 kilometru garumā izskriet vai izstaigāt Latvijas kontūru pilsētas centrā. Liepu alejā varēs saņemt karti, kā arī atzīmēties kontrolpunktā.

Saldumu ražotājs un LV100 sadarbības partneris “Laima” aicinās ikvienu aizdomāties par to, kādu viņi dara Latviju un par ko viņi ir pateicīgi Latvijā.

Pasākumu vadīs un par muzikālo pusi rūpēsies DJ Karmena Stepanova un Aleksis Vilciņš.

Plašāka informācija par svētku norisi pieejama Valdības mājas Facebook lapā.

Sīkāka informācija: 
 

Zaiga Barvida
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
67082902; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.facebook.com/valdibasmaja/

Aiva Skvarika 
Valsts kanceleja
Komunikācijas departamenta konsultante
67082922; Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.facebook.com/valdibasmaja/

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu