4.maijā aicinām svinēt Baltā galdauta svētkus

31.03.2017.

 

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā, kad Latvijas pierobežā satiksies cilvēku roku un gara spēks akcijā “Apskauj Latviju”, gar Latvijas robežu stādot simtgades ozolus, Latvijā un pasaulē tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Šajā laikā atzīmējam arī 100 gadus kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

Aicinām Jūs savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darba vietā 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus! Uzklāsim

Baltā galdauta svētku norisi aicinām veidot Jūs pašus, vienlaikus akcentējot šādus aspektus:

  • kopīga galda klāšana un svinēšana par godu Latvijai;
  • baltais galdauts kā pašapziņas un lepnuma simbols;
  • kopā būšana un sarunas, sadziedāšanās, sadancošanās, filmu skatīšanās, dzejas vai prozas lasījumi, izceļot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un godinot personības;
  • senu tradīciju, nemateriālā, t.sk. kulinārā mantojuma apzināšana un godā celšana.

Lasiet plašāk!

Latvijas valsts simtgades digitālā platformā lv100.lv.

Lepojieties ar svētkiem!

Aizpildot informāciju par norises vietu, laiku, rīkotāju, pasākuma norisi veidlapā lv100.lv (no 10.aprīļa līdz 2.maijam).

Dalieties ar stāstiem!

Pēc pasākuma lūdzam foto, video un stāstus, norādot arī iesaistīto cilvēku skaitu, atsūtīt uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Lietojiet tēmturi!

Vēstot par svētkiem sociālajos tīklos: #LV100 #BaltaGaldautaSvetki #mans4maijs

Kontakti

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , +371 67330320

BALTĀ GALDAUTA SVĒTKI - IEDVESMAI NO 2016.GADA

AICINĀM SNIEGT INFORMĀCIJU PAR JŪSU BALTĀ GALDAUTA SVĒTKIEM, AIZPILDOT ANKETU VAI ATSŪTOT UZ E-PASTU Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Baltā galdauta svētki Rēzeknē

Baltā galdauta svētki Esplanādē, RīgāBāltā galdauta svētki Āža kalnā

Baltā galdauta svētki ValmierāBaltā galdauta svētki Kuivižos

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu