4.maijā orientēšanās spēlē Rēzeknē varēs iepazīt vēsturiskās Latgales kongresa norises vietas

28.04.2017.

Ceturtdien, 4.maijā, rēzeknieši un pilsētas viesi aicināti piedalīties tematiskās orientēšanās sacensībās un baudīt daudzveidīgu kultūras programmu Latgales kongresa simtgades svinību noskaņās Rēzeknē.

Papildus plašajai Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanas un Latgales kongresa simtgades svinību programmai, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas jaunieši aicina iesaistīties daudzveidīgās aktivitātēs, kas veicinās interesi par pilsētas un reģiona vēsturi, saistošā veidā mudinās uzzināt par Latgalei un Latvijai nozīmīgām personām, kuras veicinājušas valstiskumu un valsts tapšanu, kā arī iepazīstinās ar jaunajiem talantiem mūzikā un mākslā.

Jauniešu organizētā pasākumu programma sāksies no plkst.14.00 pie teātra studijas „Joriks”, orientēšanās stafetes dalībnieku līdzjutējus un pasākuma viesus aicinot iepazīt ievērojamo valstsvīru un garīdznieku Franci Trasunu jauniešu veidotajās teatralizētajās improvizācijās. Savukārt no plkst.15.00 ikviens aicināts uzkavēties pie Latgales vēstniecības Gors, kur būs iespēja baudīt literārus lasījumus neformālā gaisotnē un no plkst.16.00 doties uz jauniešu iemīļoto kebabnīcu „Ausmeņa kebabs”, kura terasē skanēs laikmetīgās mūzikas koncerts.

Orientēšanās stafetes starts un finišs plānots skvērā pie upes, netālu no Latgales vēstniecības GORS. Orientēšanās stafete ilgs aptuveni pusotru līdz divas stundas un tā būs lieliska iespēja ikvienam jaunatklāt nozīmīgākās vietas Rēzeknē un aizraujošā veidā izzināt Latgales kongresa tapšanas un norises pieturas punktus pilsētvidē. Pieteikties orientēšanās stafetei būs iespējams no plkst.9.00 - 9.45 Rēzeknes pilsētas domē, kā arī no plkst.11.00 - 13.00 Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā vai pirms stafetes starta pie Latgales vēstniecības Gors. Stafetes noslēgumā gaidāma uzvarētāju apbalvošana un svinīga ābeles kociņa stādīšana, lai godinātu Pirmā Latgales latviešu kongresa norisi un vienu no tā idejas autoriem un organizatoriem - Franci Trasunu.

Latvijas valsts simtgadi atzīmēs no 2017. līdz 2021.gadam, lai aptvertu un pilnvērtīgi izstāstītu valsts veidošanas stāstu. Nozīmīgu lomu tajā ieņem ar Latgali saistīti notikumi, kuru centrālā ass ir vēsturiskais Latgales kongress - Latgales pirms simts gadiem pieņemtais lēmums apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu Latvijas valsti. Ar daudzveidīgu pasākumu programmu tiks akcentēta Latgales nozīmība Latvijas valsts izveidošanā, kā arī izceltas Latgales vērtības.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšanā 2017.gada 4.maijā, Latvijas otrajā dzimšanas dienā, papildus plašai norišu programmai saistībā ar Latgales kongresa simtgadi Latvijā un citviet pasaulē, turpinot Latvijas valsts simtgades biroja aizsākto tradīciju, tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Tāpat gaidāma plaša tautas akcija „Apskauj Latviju”, ap visu Latvijas robežu veidojot simbolisku Latvijas garīguma sardzi un pierobežas novados stādot ozolus.

Jauniešu organizētās norises Rēzeknē:

15.00 - 18.00 Orientēšanās stafetes starts, noslēgums un apbalvošana pie Latgales vēstniecība GORS (skvērā pie upes), Pils iela 4, Rēzeknē.

14.00-16.00 Teātra - Studijas „Joriks” veltījums Francim Trasunam Latgales Simtgades kongresa ieskaņās (Atbrīvošanas aleja 72, Rēzeknē).

15.00-18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles radošās darbnīcas un literārie lasījumi pie Latgales vēstniecības GORS (Pils iela 4, skvērā pie upes).

16.00-18.00 Laikmetīgās mūzikas koncerts „Ausmeņa kebabs” terasē (N.Rancāna iela 41, Rēzeknē).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu