Aizraujoši izzinošs 360 grādu 3D videoceļojums "Operetes radošā laboratorija"

17.01.2022.

Operetes teātris jaunā, Latvijā unikālā tehnoloģijā, radījis aizraujoši izglītojošu lekciju - izrādi "Operetes radošā laboratorija", kas skatāma ar virtuālās realitātes 3D brillēm. Nodarbības laikā skatītājam ir iespēja virtuāli nokļūt paša iestudējuma centrā uz skatuves, zālē vai aizkulisēs VEF kultūras pilī, piedzīvojot pārsteidzoši reālas klātbūtnes efektu un aktīvi sekojot notikumiem visapkārt 360 grādu rādiusā.

Lekciju programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros var noskatīties jebkura skola, un, kā uzsver Operetes teātra vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, lekciju iespējamas noorganizēt jebkurā laikā un vietā, arī vasarā ārpus skolas telpām.

Šajā programmā bērni dosies virtuālā ceļojumā kopā ar populārākajiem bērnu operešu varoņiem Karlsonu (no izrādes "Karlsons") un Pauku un Šmauku (no izrādes "Paukojam un Šmaukojam"). Ceļojuma laikā skatītāji nonāks Mežonīgajos Rietumos, kur sastaps divu senu indiāņu cilšu pārstāvjus, kuri pēc ieilguša konflikta, pateicoties Karlsonam, Paukam un Šmaukam, atkal atradīs kopīgu valodu un atgūs mieru.

Tāpat būs iespēja uzzināt, ar ko operetes un muzikālā teātra žanrs atšķiras no dramatiskā teātra, kas ir aktiermeistarība un ko var uzskatīt par īstu horeogrāfiju, kas ir scenogrāfija un kādēļ nepieciešami rekvizīti; kurā vietā teātrī atrodas parters, bet kur - balkons, kas ir mistiskās skatuves kulises un citus terminus. Atsevišķa epizode ir veltīta teātra grimam un kostīmiem.

Kā norāda virtuālā ceļojuma veidotāji, vēl viens būtisks ieguvums no izrādes ir atziņa par to, cik svarīgi ir cienīt un mīlēt vienam otru, dzīvot draudzīgi, ieklausoties līdzcilvēkos.

Gan bilde, gan skaņa šai programmai ierakstīta ar Latvijā unikālu - 360 grādu uztveres aparatūru. Programma ieteicama skatītājiem no 6 līdz 12 gadu vecumam, taču izmantotās tehnoloģijas un informācija būs interesantas arī vecākiem bērniem. Kopējais pasākuma garums - 50 minūtes.

Virtuālās realitātes brilles (VRB) ir datorizēta ierīce, kas nodrošina virtuālās realitātes pieredzi, kas ir pilnībā iegremdējoša un lietotāja uzmanību piesaistoša. Ar VRB kultūras uztveres un mācību process kļūst neparasti aizraujošs. Ar VRB virtuāli var iegūt vislabāko vietu zālē, uz skatuves vai pat aizkulisēs un gūt pārsteidzošu klātienes piedzīvojuma efektu. VRB virtuālā 360° apkārtējās vides sfēra ļauj briļļu lietotājam skatīties visos virzienos ap sevi, tāpat briļļu būtisks aspekts ir 3D īpašā efekta nodrošināšana.

Kontaktinformācija

Pieteikties lekcijai var Operetes teātra mājaslapā: www.operetesfonds.lv vai, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu