Aprīlī Rēzeknē notiks atklātā latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiāde

21.03.2017.

Olimpiādes norise veltīta Latgales kongresa simtgadei, un tās mērķis ir skolu jaunatnes vidū popularizēt Latgales kultūrmantojumu, nostiprināt izpratni par latgaliešu rakstu valodu kā svarīgu latviskās identitātes daļu, rosinot izglītojamo interesi par latgaliešu valodu un kultūrvēsturi, veicināt kultūras vērtību un izcilāko novadnieku apzināšanu.

Olimpiādē aicināti piedalīties vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu komandas 3–5 skolēnu sastāvā.

Skolas olimpiāde notiek līdz 2017. gada 12. aprīlim. Valsts atklātā olimpiāde gaidāma 2017. gada 22. aprīlī, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā.

Olimpiādes uzdevumu tēmas:

1) latgaliešu rakstu valoda (rakstu valodas prasmes);

2) latgaliešu teicieni;

3) Latgales kongresam — 100;

4) Vladislavam Luocim — 105;

5) Latgales kultūrtests (mūsdienu latgaliskās aktivitātes, notikumi, jubilejas).

Pieteikumi olimpiādei jāiesniedz līdz 2017. gada 13. aprīlim LVLKSA, sūtot uz e-pastu (Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ). Pieteikumā jānorāda skola, klase, izglītojamā vārds un uzvārds, kā arī atbildīgā skolotāja vārds, uzvārds.

Kontaktpersona — Veronika Dundure (tel.: 26481524)

Olimpiādi organizē Valsts izglītības satura centrs, Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācija (LVLKSA), Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas reģionālistikas zinātniskais institūts, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Baltu valodniecības katedra, Rēzeknes novada pašvaldība, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija, pienākumus sadalot pēc savstarpējas vienošanās.

nolikums_latgaliski.doc

nolikums_latviešu_valodā.pdf

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu