Aprit 100 gadi Latvijas un Svētā Krēsla diplomātiskajām attiecībām

10.06.2021.

2021. gada 10. jūnijā, atzīmējot simtgadi, kopš Svētais Krēsls atzina Latvijas Republiku de iure un tika nodibinātas diplomātiskās attiecības, pie Ārlietu ministrijas ēkas plīvo Vatikāna karogs.

Par godu nozīmīgajai gadskārtai izdots rakstu un dokumentu krājums "100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu".

2021. gada 10. maijā rakstu krājumu atvēra Romā, un tā pirmo eksemplāru Valsts prezidents Egils Levits vizītes laikā dāvināja Vatikāna valsts vadītājam pāvestam Franciskam.

9.jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izdevumu kā dāvinājumu Tautas grāmatu plauktam pasniedza Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam.

"Pētījums ir apliecinājums Latvijas Republikas un Svētā Krēsla labajām un dinamiskajām attiecībām 21. gadsimtā, jo tikai 2020. gada 2. martā tika atvērti pāvesta Pija XII pontifikāta dokumenti (līdz 1958. gadam), kas grāmatas autoriem paver jaunus pētniecības apvāršņus," krājuma ievadā uzsver ārlietu ministrs.

Izdevumā iekļauti priestera Mihaila Volohova un Dr. hist. Ineses Runces pētījumi par Latvijas un Svētā Krēsla attiecībām gadsimta garumā, kā arī līdz šim nepublicēti vēstures dokumenti no Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva un Valsts sekretariāta Sekcijas attiecībām ar valstīm vēsturiskā arhīva Vatikānā. Tā atvēršana Rīgā noris sadarbībā ar Rīgas Augstākās reliģijas zinātņu institūtu, klātesot ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un apustuliskajam nuncijam Latvijā Petaram Rajičam (Petar Rajič).

No jūlija rakstu krājums plašam interesentu lokam būs pieejams Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs, Latvijas reģionu galvenajās bibliotēkās, kā arī augstskolās visā Latvijā.

Izdevums "100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu" tapis ar Ārlietu ministrijas Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas atbalstu.

10. jūnijā Latvijas vēstniece pie Svētā Krēsla Elita Kuzma un apustuliskais nuncijs Petars Rajičs noliks ziedus arī pirmā nuncija Latvijā arhibīskapa Antonīno Dzekīni (Antonino Zecchini, 07.12.1864 - 17.03.1935) atdusas vietā Sv. Miķeļa kapos Rīgā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu