Ar izstādi un forumu noslēgsies valsts simtgades iniciatīva “Ainavu dārgumi”

25.10.2018.

Piektdien, 26. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ar izstādi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” noslēgsies Latvijas valsts simtgades programmas notikums “Ainavu dārgumi”. Tas tapis, sadarbojoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), plānošanas reģioniem un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Katru Latvijas reģionu – Kurzemi, Latgali, Rīgas reģionu, Vidzemi un Zemgali – izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi. 

Projekts “Ainavu dārgumi” aizsākās 2017. gadā, kad ikviens iedzīvotājs tika aicināts pieteikt sev nozīmīgu ainavu vietnē www.ainavudargumi.lv. Kopā saņemti 928 pieteikumi. Ņemot vērā balsošanas rezultātus un ainavu ekspertu viedokli, Ainavu ekspertu padome atlasīja 50 ainavas kā Latvijas ainavu dārgumus. Tās ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, kas ir īpašas mūsu valsts reģionu vērtības neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un saglabātības pakāpes. Izstādē apmeklētāji varēs izlasīt ainavu aprakstus un uzzināt interesantākos faktus, apskatīt speciāli uzņemtās mūsdienu fotogrāfijas un vēsturiskos attēlus no iedzīvotāju iesūtītā materiāla un LNB krājuma, tādējādi izzinot konkrētā reģiona vērtības un ainaviskās bagātības.

Ikvienam interesentam ir pieejama arī elektroniskā ainavu dārgumu krātuve vietnē www.ainavudargumi.lv, kur iespējams noklausīties projekta ietvaros fiksētās skaņas katrā ainavu dārgumā un lejupielādēt slīdrādes par katru reģionu.  

Vienlaikus 26. oktobrī visas dienas garumā LNB norisināsies VARAM organizētais reģionu forums “Brīvība, ainava – mēs”.

Tajā no plkst. 10.00 tiks diskutēts par pilsētu un reģionu lomu valsts attīstībā. Foruma mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju patriotisma, piederības un atbildības jūtu stiprināšanu, informējot par paveikto valsts simtgades iniciatīvas “Brīvības ielu stāsts” un projekta “Ainavu dārgumi” aktivitātēs un uzsverot to devumu Latvijas reģionu attīstībā, t.sk. vēstures liecību,  dabas un kultūras mantojuma saglabāšanā.

Plašāk par forumu un tā dienaskārtību: www.registration.lv/varam2018/lv

Izstāde “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” LNB apskatāma līdz 1. novembrim. Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tel.: 26472501
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lnb.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu