Ar “Latvijas skolas somu” plecā

01.03.2019.

Latvijas valsts simtgades programma “Latvijas skolas soma” sniedz iespēju skolēniem visā Latvijā apmeklēt muzejus, koncertus un izstādes, iepazīt Latvijas kultūras vērtības, aptvert valstiskuma attīstības un dibināšanas vēsturi, iepazīt un pašiem līdzdarboties dažādos zinātnes un inovāciju eksperimentos, kā arī iepazīt Latvijas dabu un kultūrainavu. 

Foto: Pauls Zvirbulis

Daudzveidīgi pasākumi un iespējas programmā “Latvijas skolas soma” paredzēti skolēniem no 1. līdz pat 12. klasei mācību satura apguvei, un arī visiem Jūrmalas skolēniem līdz 2019. gada 21. jūnijam būs iespēja tos apmeklēt un gūt savu pieredzi.

No rokoperas līdz kosmosa izpētes muzejam

Jūrmalas skolēni apmeklējuši vietas, pasākumus un norises ne tikai Jūrmalā, bet arī Rīgā, Tukumā, Olainē, Tērvetes dabas parkā un citviet. Apgūstot mācību programmu, skolēni apmeklēja nodarbības Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, noskatījās Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperu “Lāčplēsis”, viesojās Latvijas Dabas muzejā, Latvijas Etnogrā- fiskajā brīvdabas muzejā, apmeklēja nodarbības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Rīgas Aviācijas muzejā.

Skolēni apmeklēja arī Latvijas Kara muzeju un K. Barona muzeju Rīgā, Latvijas Universitātes Frīdriha Candera – Kosmosa izpētes muzeju, Rīgas motormuzeju un Rakstniecības un mūzikas muzeju, kur iepazinās ne tikai ar ekspozīcijām, bet arī paši veica eksperimentus, izstrādāja savus pētnieciskos un radošos darbus dažādos mācību priekšmetos.

Izdzīvot vēstures un kultūras notikumus

Jūrmalas skolās ar izrādi viesojās folkloras un seno cīņu kopa “Vilki”, aktualizējot valstiskuma tapšanas tematiku. No plašā norišu klāsta daudzas skolas bija izvēlē- jušās arī kino apmeklējumu programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” un izstādi “Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Tāpat skolēni apmeklējuši I. Ziedoņa muzeju “Dzirnakmeņi” Murjāņos un Likteņdārzu Koknesē.

 

Avots: www.jurmala.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu