Ar tēmu “Skaņrades gars” Carnikavā turpina izstāžu un sarunu ciklu “Latvijas gars”

21.02.2017.

Carnikavas tautas nams “Ozolaine” 4. martā plkst. 18.00 aicina uz sarunu loka “Latvijas gars” otro tēma –  “Skaņrades gars”. Sarunā piedalīsies Valsts akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs, Latvijas mūzikas akadēmijas Kora diriģēšanas katedras vadītājs, diriģents Māris Sirmais, komponists un sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe un dziedātāja, komponiste un diriģente  Laura Jēkabsone. Sarunu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

Runājot par mūsu nāciju, bieži uzsver – esam dziedātāju tauta. Mēs lepojamies ar izciliem latviešu mūziķiem – komponistiem, diriģentiem, operdziedātājiem, orķestriem, koriem un kamermūziķiem, kuri guvuši atzinību pasaulē.

Bet kas ir mūsu nācijas muzikalitātes pamatā, kas ir tā unikālā latviešu mūzikas radīšanas esence, iedvesma, motivācija un spēks? Kā un kur skan latviešu komponistu radītā mūzika šodien? Kas veido Latvijas skaņrades garu, kā Latvija skan šodien un kā skanēs vēl turpmākos simts gadus? Uz šiem un citiem jautājumiem centīsimies rast atbildes 4. martā sarunu lokā “Skaņrades gars”.

Pasākumā arī tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu gleznu un instalāciju izstāde “Skaņa, kas neeksistē”, kurā būs apskatāmi Sandras Strēles, Madaras Lazdiņas un Madaras Auzenbahas mākslas darbi. Izstāde pievēršas skaņas un klausīšanās kultūras atspoguļojumam vizuālajā mākslā, risinot skaņas atmiņas, priekšstatu un kustības aspektus. Izstāde Carnikavas tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma līdz 24. aprīlim.

Tiekamies 4. martā plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine"!

Jau vēstīts, ka, gatavojoties Latvijas simtgadei, šogad tautas namā “Ozolaine” ar jaunu tēmu – “Latvijas gars” – turpināsies pērn aizsāktā izstāžu ciklu triloģija. Tās ievaros notiks ne tikai dažādas izstādes, bet arī sarunu loks, kas aicinās tikties un veidot dialogu ar Latvijas kultūrtelpā nozīmīgām personībām vizuālajā un skatuves mākslā, mūzikā, tradicionālajā kultūrā, literatūras, vēstures un zinātnes jomā.

Cikla pirmās sarunas – "Dzīva spēle" – video var noskatīties  ŠEIT http://kultura.carnikava.lv/video. Sarunā piedalījās režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne un aktrises Baiba Broka, sarunu vadīja sarunu žurnālists un režisors Pauls Timrots.

Sagatavoja:
Alīse Vorobeja, Carnikavas tautas nama “Ozolaine” vadītāja.
Tālr.: 26378644, e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu