Latgales kongresa simtgades programmā norisinājušies vairāk nekā 20 pasākumi | FOTO un VIDEO

09.05.2017.

Latgalē norisinājās plaša 1917.gada Latgales latviešu kongresa simtgadei veltīta programma, izceļot pirms simts gadiem notikušā kongresa vēsturisko nozīmi, godinot izcilās Latgales personības, latgaliešu valodu, Latgales keramiķus, dažādu tautību ieguldījumu Latvijas valsts tapšanā. Īpaši bija apmeklēts svētku gājiens un Latgales kongresa simtgadei veltītā pieminekļa atklāšana Rēzeknē 5.maijā un Baltā galdauta svētki Daugavpilī 6.maijā.

FOTO NO LATGALES KONGRESA SIMTGADES PASĀKUMIEM UN CITIEM LATVIJAS VALSTS SIMTGADES ATKLĀŠANAS NOTIKUMIEM

VIDEO - LATGALES KONGRESA SIMTGADES PASĀKUMI MEDIJOS

VISAS ZIŅAS PAR LATGALES KONGRESA SIMTGADI

Aizkustinoša bija Sibīrijas latgaliešu dalība svētku norisēs, vairāki no viņiem uzstājās 4.pasaules latgaliešu saietā, kas kopumā pulcēja teju 800 dalībniekus un viesus.

Festivālā parkā pie Latgales vēstniecības „Gors” naktī no 5. uz 6.maiju izskanēja Latgaliešu valodas nakts, kurā piedalījās „Borowa MC", „Bez PVN", „Dabasu Durovys", „Green Novice", „Sovvaļnīks", „Laimas Muzykanti", „Kapļi", Guntra Kuzmina, Vincents Kūkojs, Ligija Purinaša, Anna Rancāne, Oskars Orlovs (Raibīs), Juoņs Ryučāns (Ivars Magazeinis), Sandra Ūdre, Mārīte Slišāne un citi mākslinieki un literāti.

Latgales kongresa simtgades programmas centrālie notikumi aizsākās 1.maijā ar fabulu svētkiem Franča Trasuna muzejā „Kolnasāta” Sakstagalā, kur piedalījās skatuves runas konkursa „Vuolyudzāni" uzvarētāji, literāti, mūziķi, politiķi, Rēzeknes Tautas teātra aktieri. Programma noslēdzās 7.maijā ar pasākumu ģimenēm „100 Latgales podi Latgales Simtgades kongresam”.

6.maija vakarā Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvoja izrāde „Nūgrymušo pile”. Izrāde ir latgaliešu valodā un tās pamatā ir ievērojama latgaliešu un latviešu kultūras un garīgā darbinieka, valstsvīra un literāta Franča Trasuna luga. „Nūgrymušo pile” ir uz varoņteiku pamata veidota luga, kurā caur mītiem apvienotiem ar vēsturisku realitāti tiek aktualizēta spēcīga nacionālā ideja un identitāte. 15.maijā muzikālā izrāde būs skatāma Rīgā.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu