Atjauno Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes ābeļdārzu

17.05.2017.

Pievienojoties Latvijas simtgades kustībai par zaļu Latviju, Latviešu biedrību savienība sadarbībā ar Jelgavas Latviešu biedrību 14.maijā iestādīja 12 ābeles Lavijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājās „Aučos”.

Lai atjaunotu kara laikā nopostīto, paša prezidenta un viņa tēva savulaik stādīto ābeļdārzu, jaunu kociņu stādīšanā piedalījās Daugavpils Latviešu biedrība, Ikšķiles Kultūras biedrība, Tērvetes Latviešu biedrība, Rīgas Latgaliešu biedrība „Trešā zvaigzne”, Ventspils Latviešu biedrība, bezalkohola biedrība „Ziemeļblāzma” un Jelgavas Latviešu biedrība. Tika dāvināta arī viena kopīga ābele – no Latviešu biedrību savienības, kas pašlaik apvieno 13 latviskas biedrības no Daugavpils, Dobeles, Ikšķiles, Jēkabpils, Jūrmalas, Lielvārdes, Ogres, Saldus, Smiltenes, Rīgas, Tērvetes un Ventspils.

Ābeļdārza papildināšanas talkas dalībnieki iepazinās Jāņa Čakstes piemiņas muzeju un „Auču” māju vēsturi. Viņus sirsnīgi uzņēma māju saimniece, pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste, muzeja gide Ineta Freimane un modrais uzraugs, suņuks Čilijs. Pasākumu noslēdza azaids un kopīga dziedāšana un muzicēšana Lielupes krastā, kur toni uzdeva daugavpilieši, ventspilnieki un ziemeļblāzmieši.

Ideja par kopīgu talku „Aučos” tika lolota kopš 2015.gada, kad Latviešu biedrību savienības valdes locekļi apsekoja visu Latvijas brīvvalsts laika prezidentu dzimšanas un dzīves vietas un iepazinās ar Jāņa Čakstes pēcteču entuziasmu, uzturot privātu muzeju un atjaunojot dzimtas mājas „Auči” Ozolnieku novada Salgales pagata Emburgā.

Materiāls pārpublicēts no portāla jelgavniekiem.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu