Atklāta grāmata "Jelgavnieki 1918 - 2019"

16.09.2020.

Ar svinīgu pasākumu Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atklāta Dzintras Žvagiņas fotostāstu grāmata "Jelgavnieki 1918 - 2019", kurā iemūžināti jelgavnieki – dažādu profesiju pārstāvji, draugi, ģimenes, kolektīvi. Grāmata, kas aizsākās kā fotogrāfes projekts valsts simtgadei, tapusi četru gadu laikā, tajā iekļautas 167 fotogrāfijas un 400 jelgavnieki.

Sagaidot valsts simtgadi, Dz.Žvagiņa uzsāka projektu, fotostāstos iemūžinot 100 jelgavniekus. Novērtējot viņas ieguldījumu, pašvaldība aicināja fotogrāfi iesākto turpināt un fotostāstus apkopot grāmatā. Nu ilgais darbs nesis augļus un dienasgaismu ieraudzījusi grāmata "Jelgavnieki 1918 - 2019", kas tapusi kā dāvana Jelgavai un jelgavniekiem pilsētas 755. jubilejas gadā.

Pēdējie fotostāsti tapuši pagājušajā vasarā, un tajos galvenokārt iemūžinātas ģimenes un kolektīvi, kas arī radījis lielo skaitu jelgavnieku, kas iekļauti 167 grāmatas fotogrāfijās. Daži no grāmatas varoņiem piedalījās arī tās atklāšanas pasākumā, kopīgi atskatoties uz aizvadītajām fotosesijām un izmantojot iespēju iegūt autores Dz.Žvagiņas autogrāfu. Savukārt ar priekšnesumiem pasākumā uzstājās grāmatas varoņi vokāli instrumentālais ansamblis "Zelta stīdziņas" un Jelgavas trīnītes no Ķergalvju ģimenes.

Grāmatu turpmāk varēs iegādāties Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja kasē. Tās cena - 20 eiro.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu