Atskats uz pasākumu "Klusie vēstures veidotāji"

20.09.2019.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Latvijas valsts simtgades projekts - pasākumu cikls "Klusie vēstures veidotāji", kas tika īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "Latvijai - 100" atbalstu, noslēdzās ar svinīgu pasākumu 3. septembrī.

Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bija pulcējušies gan paši "klusie vēstures veidotāji", gan autori, kas par viņiem rakstīja un kuru darbi ir apkopoti novadpētniecības grāmatā "Klusie vēstures veidotāji".

Diemžēl grāmata netika izdota papīra formātā, parastajā drukā, toties tā ir pieejama elektroniski tiešsaistē bibliotēkas mājaslapā un CD MP3 formātā Latvijas Neredzīgo bibliotēkā un visās tās filiālēs. Tāpat ir veikta šīs grāmatas reprodukcija audio formātā, palielinātā drukā un Braila rakstā. Visas grāmatas versijas varēja apskatīt atvēršanas svētkos.

Pasākuma laikā uzrunu teica Tiesībsarga biroja Sociālo, ekonomisko un kultūras tiesību nodaļas vadītāja Ineta Rezevska. Tā kā grāmata tika izdota Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, tad vārds tika dots arī KM Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas ekspertei Lindai Langenfeldei.

Pasākuma laikā tika atklātas arī divas nozīmīgas izstādes. Fotoizstāde "Klusie vēstures veidotāji" ar 20 cilvēku fotoportretiem unīsiem aprakstiem, kā arī taustāmā izstāde "Latvijas grāmatniecības klusie dalībnieki 1918. – 2018.". Latvijas Neredzīgo bibliotēka pateicas Latvijas valsts simtgades birojam par atbalstu, sniedzot iespēju abas izstādes izvietot simtgades informācijas centrā LNB, tādējādi parādot plašākai sabiedrībai šo grāmatu evolūciju un ievērojamo cilvēku portretus. Klātesošos svinīgajā pasākumā uzrunāja arī Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

Pasākuma turpinājumā apmeklētāji dzirdēja pāris citātus, kas tika lasīti no mobilā telefona, demonstrējot grāmatas elektronisko versiju, Braila raksta un palielinātās drukas grāmatām.

Vēlāk norisinājās godināšana, kuras laikā 17 grāmatā aprakstītām personām tika pasniegtas Latvijas Neredzīgo bibliotēkas īpaši izveidotās stikla piemiņas medaļas. To pasniegšanā piedalījās Ineta Rezevska no Tiesībsarga biroja.

Savukārt 15 autoriem tika pasniegti ziedi par ieguldīto darbu grāmatas veidošanā. Liels paldies par darbu, kas ieguldīts visu tekstu izlološanā ar stingru roku, bet mīlošu sirdi, tika teikts grāmatas korektorei Anitai Monozovai un projekta dizainerim un grāmatas maketētājam Vitālijam Vinogradovam.

Pasākumā par muzikālo noformējumu rūpējās grupa "Eddie Dove Band". Noslēgumā visi tika aicināti baudīt kafiju un kavēties sirsnīgās sarunās.

Taustāmā izstāde Latvijas valsts simtgades informācijas centrā bija apskatāma līdz 17. septembrim, pēc tam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Juglā. Savukārt fotoizstāde Latvijas valsts simtgades informācijas centrā ir apskatāma līdz 30. septembrim.

Atskatu sagatavoja:

Dinija Bite
"Klusie vēstures veidotāji" projekta vadītājas p.i.

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu