Baltijas ceļa 30. gadadienu atzīmē Parīzes augstskolā SciencesPo

05.09.2019.

2019. gada 4. septembrī prestižajā Parīzes Politisko zinātņu institūtā SciencesPo notika augsta līmeņa konference, lai atzīmētu Baltijas ceļa 30. gadadienu. Konference “Baltijas ceļš: no PSRS atpakaļ transatlantiskajā kopienā” tika rīkota sadarbībā ar Baltijas valstu vēstniecībām Francijā un SciencesPo augstskolu.

Foto: Latvijas vēstniecība FrancijāKonferenci vadīja bijušais Itālijas premjerministrs un SciencesPo Starptautisko attiecību (PSIA) programmas vadītājs un dekāns Enrico Letta. Latviju konferencē pārstāvēja bijušais valsts prezidents Valdis Zatlers, Lietuvas pārstāve konferencē bija Eiropas parlamenta deputāte un bijusī aizsardzības ministre Rasa Jukneviciene, savukārt Igaunijas pārstāvis bija Eiropas parlamenta deputāts un bijušais  ārlietu ministrs Urmas Paet.

E.Letta atklāja konferenci ar vārdiem: “Baltijas ceļš izmainīja vēsturi”, uzsverot šīs vēsturiskās akcijas nozīmīgumu.

Savā uzrunā Valdis Zatlers pieminēja 80. gadu beigu notikumus attiecībā uz Tautas frontes izveidi un citiem notikumiem, kas veicināja Latvijas neatkarības atjaunošanu, kā arī uzsvēra Latvijas, Igaunijas un Lietuvas motivāciju, rīkojot Baltijas ceļu: “Lai kā PSRS to gribēja, demokrātijas garu mūsu tautās nogalināt nevarēja”. Valdis Zatlers atbildēja arī uz studentu jautājumiem par aktuālajiem starptautiskās darba kārtības jautājumiem – transatlantiskajām attiecībām, ES, breksitu. Tika apspriests arī nesenais notikums Honkongā, kad, pēc Baltijas ceļa piemēra, vairāki tūkstoši demokrātijas atbalstītāju, sadodoties rokās, izveidoja Honkongas ceļu. Nobeigumā V.Zatlers aicināja klausītājus sadoties rokās, parādot, ka motivācijas vadīta, šāda vienkārša darbība var būt ļoti spēcīga un iedvest solidaritāti. Šis aicinājums guva lielu atsaucību zālē.

Foto: Latvijas vēstniecība Francijā

Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 200 cilvēki, pārsvarā studenti. Konferences mērķis bija uzrunāt jauniešu auditoriju, lai veicinātu izpratni par Baltijas valstu vēsturi un vietu Eiropā. Pēc konferences kāda franču studente ar sajūsmu teica, ka ir tik patīkami redzēt, ka ir vēl politiķi, kas ir pārliecināti eiropieši!

Šis pasākums ir viena no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm Francijā.

Avots: www.mfa.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu