Baltijas ceļa trīsdesmitgadē aicina tikties pie Brīvības pieminekļa

22.08.2019.

Precīzajā Baltijas ceļa norises laikā – 23. augustā plkst. 19.00 akcijas “Baltijas ceļš” dalībnieki, gan tie, kuri toreiz Baltijas ceļā nestāvēja, šī īpašā notikuma trīsdesmitajā gadskārtā ir atkal aicināti tikties pie Brīvības pieminekļa Rīgā. Būsim cits citam līdzās, lai klātienē izjustu trīs laikus – pagātni, tagadni un nākotni – un apliecinātu, ka brīvība gan indivīdam, gan tautai un valstij ir nozīmīga ikvienā vēstures laika posmā.

Foto: Ēvalds Cimbulis

“Akcija “Baltijas ceļš” bija viens no iedvesmojošākajiem notikumiem mūsu ceļā uz Latvijas neatkarības atgūšanu. To atceras un uzskata par piemēru daudzviet pasaulē. Tieši tāpēc šajā svinīgajā notikumā aicināsim kopā atcerēties tā laika noskaņas gan mūzikā, gan zīmīgos citātos un atziņās. Mūs uzrunāja uzskats, ka Baltijas ceļš nebeidzās 1989. gada 23. augusta vakarā, tā ideāli ir klātesoši arī šodien,” stāsta pasākuma režisore Madara Gruntmane.

Svinīgajā notikumā uzrunu teiks Valsts prezidents Egils Levits un Atmodas laika līderis, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns. Piedalīsies aktieris Jēkabs Reinis, dziedātāji Goran Gora, Daumants Kalniņš, Margarita Dudčaka, Jānis Buķelis un Atis Ieviņš, reperis Ozols, spēlfilmas “Bille” galvenās lomas atveidotāja Rūta Kronberga, Garkalnes novada jauktais koris “Pa Saulei” (diriģents Jānis Ozols) un instrumentālā grupa – Kristaps Krievkalns, Armands Treilihs, Ēriks Upenieks, Romāns Vendiņš, Miķelis Vīte.

Trīs Baltijas valstis vienojošais vēsturiskais notikums ar atmiņu stāstiem un tā laika muzikālo repertuāru tiks vienlaikus atzīmēts arī Telliskivi radošajā kvartālā Tallinā un Katedrāles laukumā Viļņā.

Svinīgo notikumu Rīgā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un radošo apvienību “I Did It”.  Režisori un tekstu autori  – Madara Gruntmane un Kaspars Bērziņš, koncepcijas līdzautors – Jānis Mūrnieks, scenogrāfs – Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece – Rūta Kuplā, grima māksliniece – Līva Drešere, skaņu režisors – Māris Mēness.

Baltijas ceļa trīsdesmitgade ir stūrakmens Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem, uzsverot un atgādinot šīs unikālās akcijas nozīmi Latvijas valstiskuma atjaunošanā. Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltīto norišu programma www.lv100.lv/baltijascels30.

Pasākuma tiešraidi nodrošinās LTV1 un Latvijas Radio 1.

Informācija plašsaziņu līdzekļu pārstāvjiem: pasākuma laikā foto un video iespēja.

 

Papildu informācijai:
Lana Kazlauskiene,
Latvijas Nacionālais kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste
67228985; 26407922
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.lnkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu